Kuue kuu euribor päevaga langes, nädalaga kerkis

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuue kuu euribor langes neljapäeval päevaga 4,143 protsendilt 4,126 protsendile, nädala eest oli see samal ajal aga 4,121 protsenti. Viimaste aastate rekordtasemele tõusis kolme kuu euribor.

Kuue kuu euribor kerkis üle nelja protsendi septembri keskpaigas, kui Euroopa Keskpank otsustas jätkata intressimäärade tõstmist. Viimastel nädalatel on see kõikunud 4,1 protsendi ümber, kolmapäevane 4,143 euro tase oli seejuures ka viimaste aastate rekordtase.

Üle nelja protsendi kerkis esimest korda alates möödunud majanduskriisi eelsest ajast kolme kuu euribor, mis kerkis 4,002 protsendini. Nädala eest oli see 3,965 protsendil.

12 kuu euribor langes päevaga 4,196 protsendilt 4,184 protsendile, nädala eest oli see 4,162 protsendil. Septembri lõpus oli 12 kuu euribor ka üle 4,2 protsendi.

Enne viimast majanduskriisi jäi euribor kahe ja viie protsendi vahele. Kuue kuu euribor oli negatiivne kuni möödunud aasta suveni, viimati oli see praegusel tasemel 2008. aasta sügisel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: