Jaapani peaminister soovib päästa oma reitingut maksulangetuste abil

Jaapani peaminister Fumio Kishida Jaapan parlamendi istungil 23. oktoobril 2023
Jaapani peaminister Fumio Kishida Jaapan parlamendi istungil 23. oktoobril 2023 Autor/allikas: SCANPIX/EPA/Kimimasa Mayama

Jaapani peaminister Fumio Kishida lubas esmaspäeval maksulangetusi oma uue majandusprogrammi osana, mis peaks aitama peaministril turgutada tema madalat reitingut.

Kishida toetus on langenud madalaimale tasemele alates peaministriks tõusmisest kaks aastat tagasi. Lisaks kaotas nädalavahetusel tema valitsev Liberaaldemokraatlik Partei (LDP) järelvalimised.

Esmaspäevases poliitilises pöördumises parlamendile loendas Kishida oma majandussaavutusi ning lubas jätkata kütuse subsideerimist ning samme Jaapani majanduse toetamiseks.

"Majandus, majandus, majandus. Ennekõike on minu prioriteet majandus," ütles peaminister. 

Jaapani valitsus on välja töötanud uue majandusstiimulite paketi, mille eesmärk on leevendada survet majapidamistele hinnatõusu olukorras. Kishida sõnul näeb programm ette maksude alandamise majapidamistele ning õhutab investeeringuid ja palgatõusu. 

"Järgmise kahe-kolme aasta jooksul intensiivistame toetusmeetmeid, mille seas on riikliku julgeolekuga seotud suurinvesteeringud näiteks pooljuhtide tootmiseks ja süsiniku jalajälje vähendamiseks," ütles Kishida. 

Jaapanis peaksid toimuma järgmised parlamendivalimised alles 2025. aasta sügisel, kuid levivad spekulatsioonid, et Kishida võib kuulutada LDP järgmise aasta juhihääletuse eel välja ennetähtaegsed valimised. Ennetähtaegsete valimiste võitmine võimaldaks tal erakonnasisestel valimistel konkurentsi vältida.

Esmaspäevases kõnes ütles peaminister, et seab eesmärgiks stabiilsed ja konstruktiivsed suhted Hiinaga ning kutsus Pekingit tühistama Jaapani kala ja mereandide impordi keeldu, mille Hiina kehtestas pärast seda, kui Jaapan hakkas augustis laskma Fukushima tuumajaama vett ookeani. 

Kishida kordas ka valmisolekut kohtuda Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, et arutada Pyongyangi agentide poolt külma sõja ajal röövitud jaapanlaste küsimust. 

Allikas: AFP/BNS/Japan Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: