Gaza konflikt tekitab pingeid kliimaaktivistide ridades

Greta Thunberg ja kliimaaktivistid
Greta Thunberg ja kliimaaktivistid Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/James Petermeier

Rootsi kliimaaktivist Greta Thunberg kutsub järjepidevalt üles relvarahule Gazas ning tema Palestiina-meelsed sõnavõtud häirivad vahel juba teisi kliimaaktiviste. Ka Saksamaa meedia kritiseerib Thunbergi tegevust.

Thunberg on sattunud oma Palestiina-meelse hoiaku tõttu kriitikalaine alla. 

Pühapäeval osales Thunberg Amsterdamis meeleavaldusel ja kutsus üles sõlmima relvarahu. Üks kliimaaktivist haaras siis Thunbergilt mikrofoni ja ütles, et tuli kliimaprotestile, mitte poliitilisele meeleavaldusele. 

Saksamaa ja Iisraeli ühingu juht Volker Becker ütles, et Thunberg pole praegu enam kliimaaktivist. "Praegu on Iisraeli vihkamine Rootsi aktivisti põhitöö," rääkis Becker.

Liikumise "Reeded tuleviku nimel" (Fridays For Future) Saksa haru liikmed distantseeruvad Thunbergi tegevusest, vahendas Dailymail.

Ka Saksamaa meedia kritiseeris Thunbergi viimase aja tegevust. Väljaanne Tagesspiegel kirjutas, et Greta müüt on läbi.

Palestiinlaste toetamine on Saksamaal poliitiliselt tundlik teema. Berliin keskendub juutide turvalisuse tagamisele, kuid antisemitism tõstab riigis üha enam pead. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: