X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinna kesklinnas avati enne teetööde talvepausi liiklusele veel üks lõik

Laikmaa tänav.
Laikmaa tänav. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinnas avati enne kalendritalve saabumist kesklinnas liiklusele veel üks Vanasadama trammitee ehituse tõttu suletuna olnud tänavalõik, et ehitustööd talveks pausile panna ja kevadel jätkata. Paar kesklinna tänavat jäävad suletuks veel pikaks ajaks.

Kolmapäevast avati liiklusele kesklinnas uus lõik: linna siseneval suunal pääseb nüüd mööda Gonsiori tänavat taas Estonia puiesteele. Kiirusepiiranguks on Gonsiori tänaval Reimani ja Laikmaa tänava vahelisel lõigul 30 km/h. Linnaliinide bussid sealt pragu sõitma siiski ei hakka, vaid jätkavad ümbersõitudega.

Teetööd on sellega pausil ning nendega jätkatakse siis, kui kalendritalv läbi, ütles ERR-ile Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Heigo Jänes.

"Teedeehituslikud tööd on tehnoloogilisel pausil. Suuremamahulisem ehitustegevus käivitub märtsis-aprillis," lausus ta.

Täiesti vaikseks Tallinna kesklinna ehitustandril siiski ei jää. Praegu tehakse töid trammi kontaktvõrguga, fooridega ja tänavavalgustusega.

"Vähesel määral ka sillutiskivide paigaldust, erivahendeid kasutades. Samuti hoitakse tehnoloogilise pausi ajal toimivana ajutist liikluskorraldust ning tehakse talihooldust. Ilmastikuolude pehmenemisel talvekuude ajal jätkatakse ka teiste tööliikidega," ütles Jänes.

Tallinn on trammiliini rajamise tõttu suletud lõike avanud järk-järgult terve sügise. Mõned tänavad jäävad siiski terveks talveks suletuks: Hobujaama ja Laikmaa tänav avatakse alles järgmise aasta lõpus. Samas on liiklusele lahti Hobujaama ristmik ja nüüd väiksel määral ka Kaubamaja ristmik.

Liiklus on avatud ka Ahtri tänava põhjapoolsel harul. Eelmisel nädalal avati osaliselt liiklus Logi tänava Rumbi tänava ja Sadama tänava vahelisel lõigul ning taastati Sadama tänava ja Kursi tänava tavapärane liikluskorraldus. Oktoobrist avati liiklusele Põhja puiestee ja Kursi tänava ristmik.

Liiklus Tallinna kesklinnas alates 6. detsembrist. Autor/allikas: Tallinna LV/Merko

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: