X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Jõulukuuse hind müügiplatsidel algab tänavu 15 eurost

Foto: Priit Mürk/ERR

Jõulukuuskede hind kaubanduskeskuste juures olevatel müügiplatsidel algab tänavu 15 eurost ja selle summa eest saab kätte kõige pisema puu. Soodsam on tuua kuusk riigimetsast, kus hind jääb kolme kuni 13 euro vahemikku.

Kõige soodsam viis jõulukuusk leida on see ise riigimetsast tuua. Hinnakiri on RMK-l muutumatu ehk sarnaselt eelnenud aastatele võib kuni meetrise kuuse metsast ära tuua kolme euroga, kuni kahemeetrine puu maksab kaheksa eurot ja kolmemeetrine 13 eurot.

"Riigimetsas hinda ei tõsteta," kinnitas RMK Tartumaa metsaülem Toomas Haas ERR-ile.

Tema sõnul on selle nädala seisuga varutud juba tuhatkond kuuske, aga kõige aktiivsem aeg on nädal enne jõule. Huvi on riigimetsa kuuskede vastu olnud aasta-aastalt stabiilne, keskeltläbi varutakse 10 000 kuuske.

Jõulukuused kaubandusvõrgus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Haas soovitas kuuse järele minnes lapsed ja lemmikloomad kaasa võtta, kuid palus arvestada, et väiksemad lapsed tasub seekord kukile võtta - lumi on sügav ja teed üsna lumised.

OÜ Kangro, mis müüb kuuski näiteks Tallinnas Balti jaama turul ja Keskturul, aga ka paljude suurte kaubanduskeskuste juures, küsib kuuse eest 15-110 eurot ning mõistagi on kuusk seda kallim, mida kõrgem see on.

Valikus on ka potikuused, millest väiksemad maksavad 15 ja suuremad 25 eurot.
Märksa enam tuleb välja käia nulgude eest - alates 65 kuni 120 euroni.

OÜ Artiston müüb kuuski nii Tallinna ja Tartu kui ka paljude väiksemate linnade kaubanduskeskuste juures. Nende hinnakirjas maksab soodsaim kuusk samuti 15 eurot, kuid kalleim on nelja-viiemeetrine kuusk, mille eest küsitakse 192 eurot.

Jõulukuused kaubandusvõrgus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Nulu hind Artistonil vahemikku 29-300 eurot ja lisaks on valikus ka 30-eurone Serbia kuusk ning 24-30-eurone torkav kuusk ehk hõbekuusk, mis müüja lubaduse kohaselt peaks olema kõige kauem värskena püsiv kuuseliik.

Samuti kaubanduskeskuste juures, aga ka iseteeninduspunktides jõulupuid müüv Eesti Kuusk OÜ hakkab keskuste parklates müügiga pihta reedest, aga on juba avanud oma e-poe, kus väiksemad kuused maksavad 25 eurot ja pikimad 50 eurot.

Horteses algavad jõulupuu hinnad 17,90 eurost ja selle summa eest saab 80-125-sentimeetrise kuuse. Hansaplantis on aga väikseim müüdav kuusk 150-175 sentimeetri kõrgune ja maksab 27,99 eurot.

Jõulukuused kaubandusvõrgus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuusemüüjate sõnul on kindla peale minek ja kõige populaarsem valik harilik Eesti kuusk.

"Kui puu ostmiseks läheb, siis oleks väga super, kui mõni tund saaks puu seista kuskil vaheruumis, kas trepikojas, garaažis, kus on õrn pluss, et ta saaks üles sulada. Et ei oleks niimoodi, et viid miinus 10-st kohe pluss 20-sse tuppa. Et ei oleks  asja, et puu saab šoki kohe," ütles jõulupuumüüja Mehis "Aktuaalsele kaamerale".

Enamik eestlastele tuleb jõulupuu ostmine meelde viimasel minutil. "Nüüd siis ütlengi, et ärge päris viimasele minutile jätke. Eelmine aasta said viimasel päeval puud otsa. Tulge ikka nädal-kaks varem," ütles Mehis.

Jõulukuused kaubandusvõrgus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: