X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Elering leidis laadimisvarrele paigaldaja, vars saabub aasta lõpus

Paldiski LNG terminal
Paldiski LNG terminal Autor/allikas: Alexela/Infortar

Elering leidis LNG-terminali ühendamiseks vajaliku laadimisvarre paigaldaja ning paika pannakse vars uue aasta alguses.

Esimesele laadimisvarre paigaldamise hankele ühtki pakkumist ei tulnud ning Elering kuulutas lisatingimustega uue hanke välja novembri alguses. Uue hankega leiti ka paigaldaja ning varre paigaldus toimub plaani järgi uue aasta alguses, öeldi Eleringist ERR-ile.

Laadimisvart ennast valmistatakse praegu Eestisse saatmiseks ette ning see jõuab siia veel selle aastanumbri sees. Varre paigaldamine läheb maksma üle 700 000 euro ning töid teeb Mapri Ehitus.

Koos laadimisvarre paigaldusega on Eleringi osa valmis, kuid LNG ujuvterminali nõuetekohane vastuvõtmine eeldab ka sadamateenuseid, mille tagamise eest vastutab Eesti varude keskus, öeldi Eleringist. Laadimisvars ise oli esialgu mõeldud reservseadmena, kuid võimaliku terminali vastuvõtmise kiirendamiseks otsustas Elering selle ette ära paigaldada.

Varude keskus teatas eelmisel kuul, et Pakrineeme sadamakinnistu, kus asuvad nii vastuvõtukai kui ka sadamaala, arendamine püsib lubatud ajagraafikus ning vajadusel saab juba sel talvel Eestisse tuua LNG ujuvterminali. Novembris sõlmis varude keskus neljaks aastaks sadamateenuste operaatorlepingu Tallinna Sadamaga. 

LNG-terminali tehniline vastuvõtuvõime kriisiolukorraks oli Paldiskis olemas juba eelmise aasta lõpus, kui valmis gaasitaristu LNG vastuvõtmiseks.

Varude keskuse juht Ando Leppiman on öelnud, et eeloleval talvel saab Pakrineemet ka formaalselt toimivaks sadamaks lugeda.

Varude keskus ostis Pakrineeme sadama kinnistu ja LNG kai tänavu kevadel Alexelale ja Infortarile kuuluvalt Pakrineeme Sadamalt 31,5 miljoni euro eest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: