X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Meedia: ühendekspeditsiooniväe tugevdatud kohalolek Läänemerel võib katkeda

Ühenekspeditsiooni kuuluvate riikide alused
Ühenekspeditsiooni kuuluvate riikide alused

Suurbritannia juhitud ühendekspeditsiooniväe JEF (Joint Expeditionary Force) tugevdatud kohalolek Läänemerel võib aastavahetusel katkeda, kirjutas Helsingin Sanomat. Kriitilist tegevust Läänemerel pole ekspeditsioonivägi väljaande sõnul tuvastanud.

Detsembri alguses alustatud operatsiooni jätkamise kohta praegu kindlust ega teavet pole, ütles peadirektor Janne Kuusela Soome kaitseministeeriumi kaitsepoliitika osakonnast Helsingin Sanomatele.

Samas on tema sõnul võimalik, et operatsioon lõpeb jõuludeks ja jätkub jaanuaris, kui vajadus seda nõuab.

Seire käigus ei ole Läänemere kriitilise infrastruktuuri läheduses olulist kahtlast tegevust tuvastatud. "Ei ole täheldatud midagi erilist, millest teatada. Tuleb tunnistada, et igapäevaselt pole ma operatsiooniga seotud olnud, aga kui midagi tõeliselt märkimisväärset oleks avastatud, oleks see minu tähelepanu alla sattunud," rääkis Kuusela.

Kümne JEF-i riigi kaitseministrid otsustasid novembri lõpus suurendada riikide mereväe ja rannavalve kohalolekut ja kontrolli Läänemerel.

Taustaks olid Soome, Eesti ja Rootsi vaheliste merekaablite kahjustused ning Soome ja Eesti vahelise gaasitoru purunemine. JEF-i riikide laevastike kohaloleku suurendamisega sooviti nähtavalt tõhustada merealuse infrastruktuuri kontrolli ja kaitset.

JEF on brittide juhitud kaitsekoostöö, kuhu kuuluvad lisaks Suurbritanniale Soome, Rootsi, Taani, Norra, Island, Eesti, Läti, Leedu ja Holland.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: HS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: