X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinn kehtestas Tõnismäe riigigümnaasiumi planeeringu

Tallinna linnavalitsus kehtestas eelmise nädalal detailplaneeringu, mille üks lahendusvariantidest võimaldab rajada Endla tänava äärde rahvusraamatukogu kõrvale Tõnismäele riigigümnaasiumi uue hoone.

Tallinna abilinnapea Madle Lippus ütles, et kehtestatud planeeringus on kolm erinevat lahendusvarianti. "Esimene variant võimaldab rajada Tallinna kesklinnas Endla tänavale uue maja riigigümnaasiumile. Kui mingil põhjusel otsustatakse loobuda kaasaegse koolihoone ehitamisest antud asukohas, lubab detailplaneering kinnistutele ehitada elu-, äri- ja büroohooneid," lausus ta.

Riigigümnaasiumi puhul lubab planeering ehitada kuni viie korrusega hoone. Kui see plaan ei teostu, võib sinna ehitada kuni seitsme korrusega hooned.

Riigigümnaasium ehitatakse arhitektuurivõistluse võitnud Arhitekt11/Lunden Architecture ideekavandi "Stack" järgi. Ka teiste variantide jaoks on läbi viidud arhitektuurikonkursid.

Kinnistule juurdepääs on ette nähtud Lõkke tänavalt. Kõigis kolmes variandis on planeeritud ala ulatuses kavandatud Endla tänava äärse kõnnitee laiendamine.

Endla 13, Lõkke 3a ja Lõkke 5 kinnistu detailplaneeringu koostas ConArte OÜ.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: