X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Jõelähtme vallas Loo alevikus on Pirita jõel üleujutus

Laupäeva pärastlõunal sai päästeamet info, et Harju maakonnas Jõelähtme vallas Loo alevikus on Pirita jõel jää hakanud kuhjuma ja üle kallaste ajama. Olukord võeti jälgimise alla ning järelkontrolli käigus kell 21.26 oli veetase tõusnud umbes kaks meetrit.

Päästeameti teatel olid kolm Jõeääre teel asuvat eramut ohustatud. Sündmuse paremaks hindamiseks kasutati drooni, mis aitas kaardistada üleujutusala. Selgus, et inimeste evakueerimist ei ole vaja, kuid vajalik oli aktiivne ja kiire sekkumine, sealhulgas vee ümber pumpamine, liivakottide paigaldamine ja vee suunamine maaparanduskraavidesse, et vältida lähedal asuvate kruntide üleujutust.

Sündmuskohas on püsti pandud juhtimisstaap ja toimetatakse koostöös Jõelähtme vallaga, kes abistab kraavide kaevamisel ning vee suunamisel rasketehnikaga.

Nii vabatahtlikud kui kutselised päästjad on vahetpidamata terve öö pingutanud, et kaitsta elanike vara ja kodusid, teatas päästeamet. Kokku on sündmuselt läbi käinud nelja kutselise komando ning kolme vabatahtliku päästekomando päästjad koos vajamineva tehnikaga. Kolm mootorpumpa on pühapäeva pärastlõuna seisuga töös ning üleliigne vesi püütakse juhtida maaparanduskraavidesse.

Päästeameti teatel on veetõus praegu kontrolli all ja sündmuse jälgimine ning pumpamine jätkub, probleemi lahendamiseks on vaja kuhjunud jää liikuma saada.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: