X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Telia ja Elisa käive kerkis mullu enam kui poole miljardi euroni

Telia.
Telia. Autor/allikas: ERR

Telia käive kasvas mullu 361 miljoni euroni ja kasuminumber ligi 63 miljoni euroni. Elisa käive oli ligi 226 miljonit eurot, kuid kasumi suurust ettevõte enne suve ei avalda.

Eesti inimeste interneti- ja teleteenuste arveid ootab veebruaris käibemaksutõusu tõttu suurenemine, kuid lisaks on Telia teatanud, et tõstab alates märtsist märgatavalt teenuste hindu. Teenusepakkujate mullused majandustulemused peegledavad aga edukat aastat.

Telia käive kasvas mullu 5,5 protsenti 361,1 miljoni euroni ja kasumit teeniti 62,7 miljonit eurot. Kasumimarginaal oli stabiilne.

Mobiilikliente oli Telial aasta lõpus 1,266 miljonit ja aastaga lisandus 33 000 liitumist. Telia interneti püsiühendust kasutas 273 000 inimest ja TV-teenuseid 194 000 inimest.

Ettevõtte 5G võrgu leviala kattis 2024. aasta alguses umbes 75 protsenti Eesti elanikkonnast ning käesoleva aasta lõpuks plaanib Telia katvust laiendada 95 protsendini.

Telia Eesti juhatuse esimees Holger Haljandi sõnul on Telial kavas investeerida alanud aastal Eesti turule üle 50 miljoni euro, et uuendada ja laiendada mobiili- ja püsivõrku, rajades mobiilimastide juurde uusi päikeseparke ja energiasalvestuslahendusi.

Kiirendatakse ka 5G võrgu ehitust, et aasta lõpuks kataks tulevikukindel mobiilside 95 protsenti elanikkonnast, ning varustatakse mobiilimastid ja tugijaamad uute liitiumakudega, et parandada nende toimimist võimalike elektrikatkestuste korral.

Elisa kasvatas aasta jooksul käivet ligi kaheksa protsendi võrra 225,6 miljoni euroni. Elisa kliendibaasis oli aasta lõpuks 702 000 mobiilsideklienti, 108 000 kaabelinternetiklienti ja 171 000 TV-teenuste klienti. Milline oli kasum, Elisa avaldama ei soostu.

"Peamine finantsnäitaja, mida mõõdetakse telekomisektoris, on EBITDA. Eelmisel aastal ulatus Elisa Eesti EBITDA marginaal 30,4 protsendini," ütles Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu ERR-ile.

Ta lisas, et Elisa Eesti kõik finantsnumbrid 2023. aasta kohta, sealhulgas kasuminumber, avalikustatakse pärast ettevõtte finantstulemuste auditeerimist selle aasta 30. juunil.

Hiiepuu sõnul mõjutas nende tegevust eelmisel aastal jätkuv majanduslangus, inflatsiooniliste kulude kasv ja kõrged energiahinnad.

Mobiilside valdkonnas oli Elisa põhisuund mullu 5G võrgu arendamine ja aasta lõpuks kattis see üle 75 protsendi Eesti elanikkonnast. Aastaga rajati 242 uut 5G tugijaama, nii et nende arv kasvas kokku ligi 500-ni. Lisaks arendati ka välkkiiret fiiberoptilist võrku, aasta jooksul viidi valguskaabel 22 000 uue majapidamiseni.

Tele2 Eesti avaldab oma majandusnäitajad jaanuari lõpus, kuid ettevõtte eelmise aasta üheksa kuu ärikasum oli 19 miljonit eurot ehk eelnenud aastaga võrreldes kaks protsenti suurem.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: