X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eestis sõlmiti esimesed sooneutraalsed abielud

Foto: ERR

2. veebruaril sõlmiti Eesti esimesed sooneutraalsed abielud. Tartu Õnnepalees abiellus neli paari, kes tegid avalduse abiellumiseks esimesel võimalusel ehk 1. jaanuaril.

Avaldusi abiellumiseks saab teha minimaalselt üks kuu ette. 1. jaanuaril avalduse teinud Leena ja Kristin ei näinud põhjust abiellumisega ka kauem oodata.

"Selline natuke veider tunne on, mingis mõttes on nii kaua oodatud. Samas on hea kergendus, nagu oleks kivi südamelt ära läinud. Et nüüd ongi päriselt võimalik. Ikkagi sisemiselt on veider tunne, et see üldse Eestis võimalik on. Kuigi see on väga tore," rääkis värske abielupaar.

Noorpaar on viimased paar aastat oma elu koos planeerinud ning oodanud võimalust abiellumiseks.

"Ikkagi kõik abieluga kaasnevad õigused. Kas või ühise kodu ostmine, kõik varad, kui kellegagi peaks midagi juhtuma - kõik sellised asjad ikkagi mingis mõttes abielu tagab meile," ütlesid Leena ja Kristin, kes tähistavad abiellumist kodus paari sõbraga.

Kairi ja Kätri, kes samuti reedel Tartus abielu sõlmisid, korraldasid sõpradele ka pulmapeo.

"Me mõtlesime, et läheme spaasse. Aga meie sõbrad ütlesid, et nurga taga ei tohi sellist suurt asja ajada, et me peame ikkagi tegema peo ka. Jaa, sest see päev on tähistamist väärt, sest see on natukene ajalooline ka," ütlesid Kairi ja Kätri.

"Meil on kõik lepingud juba sõlmitud juriidiliselt, aga ma arvan, et samasoolistele paaridele ei peaks seadma kõrgeimad ootusi või nõudmisi kui heteropaaridele, kes armastusest abielluvad. Meil on samamoodi, et me tahtsime lihtsalt abielluda, sest meil on kõik leivad ühes kapis juba pikka aega ja ma arvan, et see on tore järgmine samm," rääkisid nad.

Eesti suuremates linnades tegi jaanuaris avalduse abiellumiseks kokku umbes poolsada samasoolist paari.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: