Navalnõi toetajad saatsid reedel opositsioonijuhi viimsele teele
Veel reede ennelõunal teatas Navalnõi meeskond, et Kreml pole andnud Navalnõi surnukeha sugulastele üle. Hiljem andsid võimud Navalnõi surnukeha omastele üle ja auto surnukehaga liikus kiriku suunas. Pärastlõunal maeti Navalnõi surnukeha Borissovo kalmistul Moskvas.
Navalnõi pressiesindaja Kira Jarmõš teatas, et Navalnõi sugulased jõudsid surnukuuri kella kümne paiku. Siis pidid võimud Navalnõi surnukeha üle andma, et opositsioonijuhi sugulased saaksid siis saata Aleksei Navalnõi viimsele teekonnale. Alguses ei andnudki võimud Navalnõi surnukeha üle.
Hiljem teatas siiski Jarmõš, et Navalnõi surnukeha anti omastele üle ja see viiakse matuseautoga kirikusse.
Jarmõš teatas juba kolmapäeval, et Navalnõi hüvastijätutseremoonia toimub reede pärastlõunal Moskva kaguosas asuvas kirikus.
Kirik asub linnaosas, kus Navalnõi elas enne mürgitamist. Navalnõi liitlane teatas reede ennelõunal, et kiriku juurde on kogunenud üle tuhande inimese, vahendas Reuters. Navalnõi matustele tulid ka USA ja Prantsuse suursaadik Venemaal.
Kui surnukehaga kirst jõudis kohapeale, hakkasid kohalviibijad skandeerima loosungeid "Navalnõi!", "Ei sõjale!", "Putin on mõrtsukas!" ja "Venemaa saab vabaks!".
Kella 13.20 paiku Eesti aja järgi algas kirikutalitus pärast seda, kui kirst Navalnõi surnukehaga viidi kiriku sisse. Talituses osalesid Navalnõi vanemad Anatoli Navalnõi ja Ljudmila Navalnaja.
Kella 13.50 paiku Eesti aja järgi lõppes talitus ning keha viidi tagasi autosse. Matmine leiab aset Borissovo kalmistul. Navalnõi liitlaste sõnul jõudis kirst kalmistule kell 14.05 Eesti aja järgi.
Veidi pärast kella 15.00 teatas Navalnõi liitlane Ivan Ždanov, et Navalnõi surnukeha maeti Borissovo kalmistul.
Matusetalitusest kalmistul võttis osa ka Eesti ajutine asjur Moskvas Jana Vanamölder. Eesti poolt asetati Navalnõi mälestuseks valged lilled, Euroopa Liidu liikmesriikide poolt asetati ühine pärg.
Toimetaja: Karl Kivil