Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Tervise Fond soovitab e-sigareti võrdsustada tubakatoodetega

SA Eesti Tervise Fond tegi sotsiaalministrile ettepaneku võrdsustada e-sigaret tubakatoodetega, keelata toote reklaam, müük alaealistele ja avalikes kohtades suitsetamine ning maksustada nikotiinivedelik aktsiisiga.
"E-sigarettide tarbimine on plahvatuslikult kasvanud ka alaealiste seas, kusjuures ilma analüüsita ei ole võimalik kindlaks teha, kas konkreetse e-sigareti täitevedelik sisaldab nikotiini või mitte. Kui lapsed ühistranspordis e-sigaretti tõmbavad ja neid keelama läinud täiskasvanule ütlevad, et see ei ole keelatud tegevus, siis on selge, et ühiskonnale on vaja selgeid regulatsioone," ütles fondi juhatuse esimees Eero Merilind pressiteates.

"E-sigarettide reklaamides kasutatakse argumenti, et tegemist on tervisliku tegevusega, mis on eksitav väide, sest nikotiin on närvimürk mistahes manustamisviisi puhul," lisas ta.

"E-sigareti turundajad väidavad, et tegemist on tervislikuma alternatiiviga sigarettidele, kuid tegelikult ei ole uuringuid, mis seda väidet kinnitaksid, ning e-sigarettide kasutamise pikaajaline toime ei ole teada," seisab pöördumises.

Eesti Tervise Fondi hinnangul tuleb e-sigareti suhtes rakendada kõiki tubakatoodetele seaduses kirjeldatud müügi ja tarbimise  piiranguid, mis tähendab muuhulgas müügipiirangut ja tarbimispiirangut alaealistele ning e-sigareti kasutamise keelustamist kohtades, kus ka suitsetamine on keelatud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: