Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu kõrgem kunstikool hakkab koolitama allveefotograafe

Piret Säde Lain tegi lõputöö allvee moefotograafia teemal Piret Säde Lain
Piret Säde Lain tegi lõputöö allvee moefotograafia teemal Piret Säde Lain Autor/allikas: Piret Säde Lain
Tartu kõrgem kunstikool hakkab sügisel esmakordselt Eestis koolitama allveefotograafe ning esimestel tudengitel oli täna proovisukeldumise ja akvalangiga tutvumise päev. Kursuse lõpetamise järel võiks neist saada allveefotokunstnikud.
Allveefotograafiaga on Tartu kõrgemas kunstikoolis varemgi tegeldud. Näiteks on Piret Säde Lain teinud lõputöö allvee moefotograafia teemal. Kunstikooli fotograafia osakonna juhataja professor Peeter Linnap ütles aga, et kui nüüd tehti otsus sügisest spetsiaalne allveefoto kursus korraldada, oli huvilisi kaks korda rohkem, kui oli võimalik vastu võtta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nii alustabki neid sügisel kõigest seitse-kaheksa ja esimesed said täna Aura veekeskuses sukeldumisklubi Sebak instruktorilt näpunäiteid, mida ja kuidas akvalangiga peale hakata.

Vee all pildistaja varustus pole mõistagi lihtsate killast ja profitehnikat võib kaasa tassida lausa kastide kaupa.

Tartu kõrgema kunstikooli fotograafia osakonna III kursuse tudeng Sigrid Kuusk ütles, et teda paeluvad allveefotograafia juures voolavus, graatsilisus ja liikuvus....ja kogu see...

Allveefotograafia teeb eriliseks mõistagi keskkond, sest seal inimene hõljub. Omaette konks on, kuidas seda pildil edasi anda. Nii ütlebki professor Linnap, et tuleb saavutada väga hea ujuvus, ei tohi minna paanikasse, tuleb olla rahulik ja hoida silmad hästi lahti.

Peeter Linnap loodab oma noortes näha pigem kunstnikke kui loodusfotograafe.

"Neid värvilisi kalapilte näeme igal pool reisiajakirjades ja loodusajakirjades piisavalt. Just kunsti teha. See keskkond annab vähemalt võimalused, et kui need ära kasutada, teha natukene teistsugust kunsti, kui maa peal kindlasti," ütles Linnap.

Ja kuna Tartu kõrgema kunstikooli õppejõudude seas on ka üks piloot, siis tahetakse järgmisest semestrist käima panna veel ka aerofotograafia kursus.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: