Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERRi juhatuse esimehena jätkab Margus Allikmaa

{{1334070000000 | amCalendar}}
Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu valis oma tänasel koosolekul senise juhatuse esimehe Margus Allikmaa seda tööd tegema ka uueks ametiajaks.
ERRi nõukogu esimees Hagi Šein kinnitas, et juhatuse esimehe kohale oli üks kandidaat, Margus Allikmaa, kelle nõukogu nimetas ühehäälselt ametisse järgmiseks viieks aastaks.

"Juhatusele mingeid tõsiseid pretensioone ei olnud, oleme suhteliselt hästi, mõistvalt ja rahulikult koos töötanud. Ringhäälingu seis on üsna stabiilne, arengukava on kinnitatud," sõnas Šein.

Ta nentis, et järgmised viis aastat ei tule kerged, ning soovis Allikmaale jõudu. Ringhäälingul on Šeini sõnul peale uue maja veel muidki probleeme lahendada - ETV2 tugevdamine, töötajete palgad ja üldine programmi areng.

Margus Allikmaa sõnul oli ta üllatunud, et teisi kandidaate ei tulnudki, kuna avalikkuses oli konkursi toimumine teada ning kuuldavasti leidus ka kandidaate, kes käisid maad kuulamas.

Tulevikust rääkides ütles juhatuse esimees, et midagi uut ei ole - tuleb tööd teha ja kogu aeg võimalusi leida, kuidas veel rohkem veelgi huvitavamaid ja sisukamaid ning kasulikumaid saateid teha. "See on see, mille eest juhatus palka saab," nentis ta.

"Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus ütles Allikmaa, et kui viis aastat on olnud nagu ettevalmistusaeg, mil on harjutatud ERRis kokku raadiot ja televisoone ning tehtud portaale, siis nüüd võiks nautida ka vilju.

ERRi juhatuse viieaastane ametiaeg lõpeb juunis. Juhatusse kuuluvad praegu esimees Margus Allikmaa ning liikmed Tiina Kaalep, Hanno Tomberg, Jaak Raie ja Joel Sarv.

Toobal: ERRile oleks tulnud kasuks juhi vahetus

Rahvusringhäälingu nõukogu liige Priit Toobal, kes haiguse tõttu koosolekul ei osalenud, teatas, et ERRile oleks tulnud kasuks juhi vahetus ning konkurents juhatuse esimehe kohal.

"Haiguse tõttu edastasin oma vastuhääle kirjalikult, nii nagu ringhäälinguseadus seda võimaldab," märkis Toobal, "ühtlasi avaldasin arvamust, et tasuks kaaluda konkursi pikendamist leidmaks juhi kohale rohkem kandidaate kui vaid üks."

Toobali sõnul oli ta Allikmaa tagasivalimise vastu, kuna ERR keskendub vormile, mitte sisule.

"ERR peaks investeerima oma töötajatesse ning tehnika uuendamisse, kuid selle asemel plaanitakse kulutada raha uue maja ehitusele," leiab Toobal, kelle hinnangul peaks juhtkond tegelema rohkem vaatajanumbrite ja toodangu kvaliteedi tõstmisega, alustades töötajate motiveerimisest kunagi palgast kärbitud 10 protsendi tagasi lisamisega.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: