Burkakeeld tõi Prantsusmaa mosleminaistele esimesed trahvid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Prantsusmaa kohus määras trahvi kahele mosleminaisele, kes hoolimata kevadel jõustunud keelust jätkasid näokatte kandmist.
Hind Ahmas ja Najate Nait Ali tabati niqab'i (näokatet, mis jätab nähtavale ainult silmad - toim) kandmas Pariisi idaosas mais, mil seadus oli alles hiljuti jõustunud, vahendas BBC.

Kohus määras Alile 80 euro suuruse trahvi ja Ahmas peab tasuma 120eurose trahvisumma. Nii said neist kahest esimesed Prantsusmaa politsei kinni peetud naised, kellele on näo katmise eest trahv määratud. Kokku on sama põhjusega kinni võetud 91 naist.

Enne istungit ütles Ahmas, kes on enda sõnul haritud üksikema, et loodabki trahvi saada, sest siis on tal võimalik see vaidlustada.

"Ilma süüdimõistmiseta ei saa ma edasi liikuda. Ongi tarvis, et see sanktsioon rakendataks koos trahviga, siis saan selle juhtumi Euroopa inimõiguste kohtusse viia," kinnitas ta.

Euroopa kohtust kavatseb abi otsida ka teine trahvisaanu.

Prantsusmaal kevadel jõustunud seaduse kohaselt ei tohi islami näokatteid avalikus kohas kanda, erandiks on ainult avalikud jumalateenistuse pidamise paigad. Keelu eiravaid naisi võib karistada 150 euro suuruse trahviga ning neid, kes naisi näokatet kandma sunnivad, 30 000 euro suuruse trahviga.

Näokatte keelu on kehtestanud või plaanivad seda teha ka Belgia, Itaalia, Taani, Austria, Holland ja Šveits.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: