Aidu põlevkivikarjääri võib tulla veespordikeskus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maidla vald kavatseb Ida-Virumaal suletava Aidu põlevkivikarjääri aladele rajada rahvusvahelistele nõuetele vastava veealade spordikeskuse koos sõudekanaliga.
"Valla eesmärk on karjääriala väljaarendamine selliselt, mis tooks olulist lisaväärtust valla  sotsiaalmajanduslikule keskkonnale," kinnitas Maidla vallavanem Hardi Murula.

Eesti Energia Kaevanduste AS arendusdirektori Kalmer Sokmani sõnul on ettevõte valmis aitame projektile kaasa kaevandatud ala sulgemisjärgsete heakorratööde näol."Kuna karjäär ammendub lähiaastatel, siis on praegu sellisteks ettevalmistusteks õige aeg," ütles ta.

Homme allkirjastavad kultuuriministeeriumi, olümpiakomitee, sõudeliit, Eesti Energia Kaevanduste ning Maidla valla esindajad projekti arendamiseks heade kavatsuste protokolli.

"Sõudekanal on meie regioonis ainus omataoline ning antud arendused toovad meie veesporti kahtlema uue hingamise," märkis kultuuriministeeriumi asekantsler Tõnu Seil.

Kui protokollis kirja pandud eesmärgid täituvad, võib sõudekanal valmida aastal 2013. Vald on juba algatanud Aidu karjääriala teemaplaneeringu ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus eraldanud kava koostamiseks toetust.

Aastate jooksul on Eestis juttu olnud mitmest erinevast asukohast, kuhu sõudestaadion rajada, kuid need plaanid pole teostunud.

Toimetaja: Ingvar Bärenklau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: