Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Põud kuivatab seened ja marjad

Seeneteadlase Erast Parmasto sõnul on seente kasvamiseks vaja pikemat sajuperioodi, kuid marjad võisid juba kevadiste külmalainete ajal kannatada.
Kuigi tänavu on seentega kehvad lood, arvas mükoloog, et tuleval aastal võib nii kukeseeni kui ka riisikaid ja puravikke jälle selle võrra rohkem olla, kirjutas Eesti Päevaleht.

Selleks, et seened ennast maast välja ajaksid, peaks Parmasto jutu järgi paar päeva järjest vihma sadama. "Üksik äge äikese- või paduvihmahoog ei päästa veel midagi, sest kuivanud seeneniidistik peab enne taastuma," lisas ta.

Eino Õunap metsakaitse- ja metsauuenduskeskusest rääkis, et lisaks kuivusele võib metsamarjade nappus olla põhjustatud ka talvisest või kevadisest külmalainest, mis mõnel pool lumega katmata taimedele liiga tegi.

Õunap oskas marjade kaupa korraliku ülevaate anda: "Metsmaasikaid ikka oli, kuigi nad kippusid kohati väga väikeseks jääma. Mustikaid olen Tartu-, Valga-, Võru-, Harju- ja Lääne-Virumaa metsades liikudes väga vähe näinud, nii et korjama minna ei tasu. Vaarikad on ojakallastel, kus niiskust piisavalt, kohati väga ilusad. Muidu on nad üldiselt väga väikesed ja ka ussitanud."

Tema hinnangul ei paista samuti eriti murakaid olla. "Jõhvikaga ei tohiks midagi hullu olla, sest turbapinnas võib rabas kohati piisavalt niiske olla, aga karta on, et ka jõhvikas jääb tavalisest väiksemaks," kirjeldas Õunap metsades valitsevat olukorda. " Pohl küll õitses juuli algul, kuid ilmselt jäävad needki marjad veepuuduse tõttu väikeseks."

Toimetaja: Thomas Mell

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: