Stasi uuris Olof Palme mõrva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rootsi ajaloolane leidis Ida-Saksa salapolitsei Stasi arhiivist dokumendid, millest selgus, et Stasi uuris 1986. aastal Rootsi peaministri Oloaf Palme mõrva.
Stasi alustas uurimist vaid mõni tund pärast seda, kui Palme 28. veebruaril 1986 Stockholmis tapeti. Mõni kuu hiljem tuvastasid Ida-Saksa uurijad kahtlusaluse, vahendas netisait The Local ajalehte Expressen.

Stasi kahtlustas Palme mõrvamises Rootsi elanikku Amir Heidarit, keda peeti Euroopa ühe suurema inimkaubitsejate jõugu juhiks. Ajaloolane Leif Björkman leidis Stasi arhiivist üksikasjaliku raporti Heidari tagapõhjast ja tema passi koopia, millest on näha, et ta reisis Stockholmi Palme mõrvapäeval.

Stig Edquist, kes Rootsi politseis juhib Palme mõrva uurimist , ütles, et tema ei teadnud Stasi uurimisest midagi. Tema sõnul kuulati Heidari üle, kuid tal oli mõrvaõhtu kohta alibi. Siiski soovivad uurijad Stasi materjale näha.

Heidari kannab praegu vanglakaristust inimsmugeldamise eest. Ta ütles Expressenile, et võib tõendada, et tal ei olnud midagi tegemist Palme tapmisega.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: