Viiol hüvitas kultuurkapitalile tänavu rekordilise summa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Avo Viiol 2003. aastal kohtus Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Kultuurkapitalilt 8,5 miljonit krooni ehk 544 649,32 eurot riisunud ning selle raha enda väitel kasiinodes maha mänginud kultuurkapitali eksjuht Avo Viiol on tänavu hüvitanud kultuurkapitalile enda kohta rekordilise summa ehk üle 800 euro.
Kultuurkapitalilt ERR-i uudisteportaalile edastatud andmete kohaselt hüvitas Viiol (55) sel aastal kokku 842,77 eurot, millest viimane makse oli 347,02 eurot. Tegemist on läbi aastate suurima summaga, mille Viiol on kuriteoga tekitatud kahju katteks kultuurkapitalile loovutanud. 

Praeguseks on Ida-Virumaal ettevõtluses tegev Viiol pärast enda enne tähtaega vanglast vabastamist 2004. aastal hüvitanud kultuurkapitalile kokku 2598,08 eurot ehk 40 651 krooni.

Pärast vanglast vabanemist 2004. aasta veebruaris asus Viiol entusiastlikult kahju hüvitama, kuid siis entusiasm rauges ning mees enam tagasimaksetega väga ei ponnistanud.

2003. aasta jaanuaris mõistis toonane Tallinna linnakohus Viioli suurriisumise ja ametiseisundi kuritarvitamisega ametialase võltsimise eest kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi ning mõistis talt välja ka üle 8,5 miljoni krooni.

Viiol vabanes vanglast 2004. aasta veebruaris enne tähtaega.

Kaitsepolitsei süüdistuse järgi riisus kultuurkapitali tegevdirektor Viiol 1999. aasta detsembrist kuni 2002. aasta augustini kultuurkapitalilt 8 521 910 krooni. Viioli kinnitusel raiskas ta kogu raha kasiinodes.

Kaitsepolitsei asus rahariisumist uurima kultuurkapitali avalduse alusel, mis viis 2002. aasta 14. augustil Viioli vahistamiseni. 

Puhkenud skandaali tõttu astus tagasi toonane kultuuriminister Signe Kivi.

Viioli kohustus kuriteoga tekitatud kahju hüvitada aegub 2021. aasta 5. aprillil.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: