Kultuurkapital taotleb Avo Viioli pankroti välja kuulutamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Avo Viiol 2003. aastal kohtus
Avo Viiol 2003. aastal kohtus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kultuurkapital esitas Viru maakohtule avalduse miljoneid kroone kasiinodes maha mänginud endise juhi Avo Viioli eraisiku pankroti väljakuulutamiseks.

"Viiol ei täida oma kohustusi ning kultuurkapitali ainus võimalus on seetõttu taotleda eraisiku pankrotti. See annab täiendavaid juriidilisi võimalusi motiveerida võlgnikku oma võlga hüvitama ning annab kultuurkapitalile vajaliku ajavaru, sest pankrotimenetluse algatamisega peatub ka kultuurkapitali nõude aegumine Avo Viioli suhtes," teatas kultuurkapital esmaspäeval. "Nõue aeguks vastasel juhul juba 2021. aasta aprillis."  

Viiol riisus aastatel 1999-2002 kultuurkapitalist ametiseisundit kuritarvitades 8,52 miljonit krooni, mis praeguses vääringus on ligi 544 000 euro. Ta tunnistas, et mängis raha maha kasiinodes ja seda tuvastas ka uurimine.

"Tänaseks on ta tagastanud kõigest 5326 eurot. Võla tagasinõudmisega tegeleb kohtutäitur, kuid viimane makse Viiolilt laekus 2016. aastal," märkis kultuurkapital pressiteates.

2003. aasta jaanuaris mõistis toonane kohus Viioli suurriisumise ja ametiseisundi kuritarvitamisega ametialase võltsimise eest kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi ning mõistis talt välja ka üle 8,5 miljoni krooni.

Viiol vabanes vanglast 2004. aasta veebruaris enne tähtaega.

Kaitsepolitsei asus rahariisumist uurima kultuurkapitali avalduse alusel, mis viis 2002. aasta 14. augustil Viioli vahistamiseni. Puhkenud skandaali tõttu astus tagasi toonane kultuuriminister Signe Kivi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: