Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nelikmõrvas süüdi mõistetu kaitsja: loodan, et Eesti kohtusüsteem siiski parandab vea

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Nelikmõrva eest eluks ajaks vangi mõistetud Anatoli Nikolajevi kaitsja Anti Aasmaa on seisukohal, et praegune Euroopa inimõiguste kohtu praktikaga kooskõlas olev kriminaalmenetluse seadustik annab alust vangi vabastamiseks.

Viru maakohus ei rahuldanud 14 aastat tagasi vangi mõistetud Anatoli Nikolajevi advokaadi taotlust tema karistuse kandmisest vabastamiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera". Praegu loodab Aasmaa, et Nikolajevi küsimuse saaks lahendada siseriiklikult ega peaks jõudma Euroopa inimõiguste kohtusse.

"Kindlasti kaeban ma selle kohtuotsuse edasi. Ma olen veendunud, et tegemist on Eesti õigusemõistmise ajaloo ühe kõige suurema häbiplekiga ja ma siiralt loodan, et Eesti kohtusüsteem suudab selle vea siiski parandada," ütles Aasmaa.

Järgmise sammuna esitab Aasmaa määruskaebuse Nikolajevit puudutavale Viru maakohtu lahendile. "Hetkel on ka riigikogusse esitatud taotlus, et ka riigikogu algataks amnestiaotsuse eelnõu, et Anatoli Nikolajev vabastada. Ja ma ei välista ka seda, et mingisuguses etapis esitatakse ka presidendile armuandmispalve," arvas advokoaat.

Armuandmispalvet ei kavatse ta esitada mitte sellel motiivil, et Nikolajev tunnistab ennast süüdi, aga sellel motiivil, et ka president saaks võtta selles asjas vastu õiguspoliitilise otsuse.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: