Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President andis nelikmõrva eest eluaegset vangistust kandvale mehele armu

President Kersti Kaljulaid andis armu nelikmõrva eest 20 aastat tagasi eluks ajaks vangi mõistetud Anatoli Nikolajevile.

Kohus mõistis Nikolajevi (64) eluks ajaks vangi 1998. aasta aprillis Kohtla-Järvel ühes Põhja allee korteris toimunud nelikmõrva eest.

Politsei leidis korterist Nikolajevi elukaaslase Jelena (39) ning Alla (37), Andrei (27) ja viimaseid kuid lapseootel Tatjana (25) kuulihaavadega surnukehad.

Politsei kutsus sündmuskohale Nikolajev ise, kes oma korterist tapetud avastas. Nikolajevi sõnul oli ta selle korteri välja üürinud ja seda kasutas tema elukaaslane Jelena narkomüügipunktina.

Nikolajevi kinnitusel peteti politseis temalt nn puhtsüdamlik ülestunnistus välja ning kuigi kohtus loobus prokurör tema süüdistamisest, siis mõistis kohus ta siiski eluks ajaks vangi.

Nikolajev on võimalik süüta süüdlane

Nikolajevi võimalikule süüta süüdimõistmisele viitas 2013. aasta kevadel Eesti Ekspressis toonane ajakirjanik Janar Filippov oma artiklites "See mees ei tapnud minu ema!" ja "Riigikohtunike räige vale".

Filippov jõudis Nikolajevi juhtumi materjale uurides järeldusele, et tõenäoliselt istub mees vangis süütult, kuna tema süü kohta tõendeid tegelikult pole.

Seejärel üritas Nikolajevi süüst ja vanglast vabastamist omal initsiatiivil vandeadvokaat Anti Aasmaa, kuid kohtud temaga ei nõustunud.

"Tegemist on õigusriikluse seisukohalt kahtlematult Eestit edasiviiva ja ainuõige otsusega. Ma olen uhke meie presidendi üle, et ta lõpetas selle ebakindluse ja aastaid kestnud vaidluse erinevate juristide ja ühiskonnaliikmete vahel ning tõi selles osas õigusrahu," ütles Aasmaa ERR-ile.

Pikemalt uuris Nikolajevi lugu täpselt aasta tagasi ETV saade "Pealtnägija".

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: