Jaanilinnas avati kaldapromenaad, Narvas jõutakse selleni suvel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Seni sai Narva jõe äärset unikaalset kindlusteansamblit nautida vaid jõe Eesti-poolselt kaldalt, kuid Jaanilinnas avatud kaldapromenaadilt näeb aga kahe võimsa kindluse ilu ka Narva jõe idakaldalt. Koos Jaanilinna kaldapromenaadiga avati ka värskendatud pargiosa Narva Pimeaias.

Eri kultuuride piirialale kerkivad, nii üllatav kui see ka pole, harva võimsad kindlused. Alates 1492. aastast on nii aga Narvas. Euroopas ja maailmaski ainulaadseid piirikindlusi käiakse praegugi vaatamas ka maailma kaugetest paikadest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jõepromenaadide avamine Narva jõe mõlemal kaldal teeb kaks kindlust palju paremini vaadatavateks. Need kaks kindlust on poole aastatuhande jooksul kokku kasvanud. Avamine oli nii oluline sündmus, et kohal olid nii Eesti regionaalminister Siim Kiisler kui ka Leningradi oblasti kuberner Aleksandr Drozdenko.

"Meie jaoks on väga oluline, et tegemist on ühisprojektiga, mille viisid koos läbi Eesti ja Venemaa Euroopa Liidu toel. See on esimene edukas kahe riigi koostööprojekt," ütles Aleksandr Drozdenko.

Narva avati täna aga niinimetatud ülemine promenaad ehk Pimeaia kõnnitee. Hilissuvel peaks valmis saama ka Narva jõe läänekaldale ehitatav promenaad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: