Sarimõrvar Ustimenko astub vanglakuritegude eest kohtu ette

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Juri Ustimenko. Autor/allikas: ERR

Eluks ajaks vangistatud sarimõrvar Juri Ustimenko astub süüdistatuna vanglas toimepandud kuritegudes kohtu ette.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Ustimenkot (32) ähvardamises ja kehalises väärkohtlemises. Kohus peab Ustimenko kriminaalasjas eelistungi neljapäeval, mil lahendatakse võimalikke taotlusi ja määratakse kohtuistungite ajad.

Ustimenko oli viimati kohtu ees 2008. aasta alguses, kui kohus arutas tema röövimiste kriminaalasja. Kohus tunnistas Ustimenko süüdi ning luges talle mõistetud viieaastase vanglakaristuse kaetuks talle juba varem hulga tapmiste eest mõistetud eluaegse vangistusega.

Koos Ustimenkoga osalesid röövimistes ka tema sõber Dmitri Medvedev (21) ja Ida-Virumaalt pärit Valentin Oleinikov (22), kelle Ustimenko ja Medvedev hiljem tapsid. Medvedev hukkus hiljem tulevahetuses Läti politseinikega.

Ustimenko ja Medvedevi 2002. aasta veebruarist maini Eestis ja Lätis toimepandud kuritegudes kaotas elu seitse ning sai vigastada kuus inimest. Süüdistuse kohaselt tappis Ustimenko Eestis viis ja Lätis ühe inimese ning ühe mõrva pani toime Medvedev.

2002. aasta mais põgenes Ustimenko Eestist Poolasse, kuid tabati seal ning anti sama aasta 12. novembril Eestile välja.

Ustimenkol on võimalik taotleda enda enne tähtaega vanglast vabastamist 2032. aastal, kui tal on eluaegsest vanglakaristusest kantud 30 aastat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: