Euroopa Inimõiguste Kohus toetas Prantsusmaa burkakeeldu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas täna, et Prantsusmaal 2010. aastal kehtestatud keeld, mille kohaselt ei tohi mosleminaised kanda pealaest jalatallani katvat burkat, ei riku moslemite õigusi.

BBC andmetel käivitas kohtuprotsessi 24-aastase prantslanna esitatud kaebus, mille kohaselt on niqab'i – kogu keha katva burka – kandmise keeld vastuolus tema usu- ja väljendusvabadusega.

Prantsuse seaduste kohaselt on avalikus kohas keelatud kanda nägu varjavat riietust ning sellise rikkumise eest võidakse määrata kuni 150-eurone trahv.

Prantsuse ametnike väitel muudab näo katmine raskemaks inimeste identifitseerimise ning osutab seega suurt turvallisuse riski.

Inimõiguste kohus märkis oma lõplikus otsuses, et seadus ei olnud oma loomu poolest suunatud religioosse riietuse keelamisele, vaid rõhus otseselt sellele, et ükskõik milline riietus ei tohi varjata nägu.

Samuti võeti otsuse langetamisel arvesse riigi poolt välja toodud väidet, mille kohaselt mängib nägu sotsiaalses suhtlemises olulist rolli ning on seega toimiva sotsiaalse ühiskonna üks alustaladest.

Toimetaja: Kai Kreos

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: