Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

KAV-i president tänas kohtumisel kaitseministrit Eesti panuse eest

Autor/allikas: kaitseministeerium

Kesk-Aafrika Vabariigi presidendi Catherine Samba-Panza sõnul on julgeolekuolukord riigis jätkuvalt murettekitav ja habras ning võib kiiresti muutuda.

President Samba-Panza tänas oma residentsis KAV-i pealinnas Banguis tänasel kohtumisel kaitseminister Sven Mikseriga Eestit kiire panustamise eest Kesk-Aafrika Vabariigi julgeolekuolukorra stabiliseerimisse.

President andis Eesti delegatsioonile ka ülevaate riigi julgeolekuolukorrast.

Samba-Panza sõnul võtsid aafriklastest elanikud Eesti jalaväerühma sõdurid väga hästi vastu, sest kaitseväelased on väga professionaalsed, rahulikud ja alati keskendunud tulemuse saavutamisele.

Euroopa Liidu sõjalisel missioonil osaleva Eesti jalaväerühma teenistusse astumine KAV-i pealinnas Banguis andis Prantsusmaa missioonil Sangris osalevatele üksustele võimaluse liikuda pealinnast väljapoole.

"Selleks, et Aafrika rahvad ja riigid saaksid oma arengupotentsiaali realiseerida, on turvalisuse ja rahu tagamine võtmetähtsusega. Ükski riik ei saa öelda, et on panustamiseks liiga väike või kriisipiirkond on geograafiliselt kaugel või et turvaline julgeolekukeskkond ei ole tähtis. Rahu ja turvalisus on moodsas maailmas piiriülene ning mõjutab meid kõiki," ütles kohtumisel Mikser.

Euroopa Liidu sõjaline missioon KAV-is on kavandatud kestma kuni selle aasta lõpuni.

Eesti jalaväerühma missioon Kesk-Aafrika Vabariigis kestab augusti lõpuni.

Kaitseminister kohtus täna ka Euroopa Liidu sõjalise missiooni ülema brigaadikindral Therry Lioni ning Prantsusmaa suursaadikuga Kesk-Aafrika Vabariigis.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: