Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Konverentsil tõdeti, et vastutustundlikkusel on ettevõtluses üha suurem kaal  

Jätkusuutlikud on vaid need ettevõtted, kes vastutavad ka enda tegevusse puutuvate sotsiaalsete ja keskkonna tegurite eest, tõdeti täna Tallinnas rahvusvahelisel vastutustundliku ettevõtluse konverentsil.

Taanist, Rootist ja Norrast pärit ärimaailma tippjuhtide hinnangul on ülemaailmse konkurentsi tingimustes edukad vaid need ettevõtted, kes kuluefektiivsuse kõrval näitavad nii töötajale kui ka tarbijale, et temast hoolitakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Finance Norway juhatuse esimees Idar Kreutzer ütles, et ärikogukonnale on väljakutse siduda kasumiootus ehk raha tegemine kogu ühiskonda siduvate eesmärkide ja keskkonna vajadustega. "Ja nii me loomegi jätkusuutliku ärimudeli. Need, kes suudavad selle siduda enda edu ja kasumi kasvuga, nendele kuulub tulevik."

Vastutustundlikkusest rääkisid ka Eesti ettevõtjad, kes on omal alal murdnud maailma absoluutsesse tippu.

AusDesigni juht Reet Aus ütles, et kasvamas on just see turuosa, kes küsib selliseid küsimusi: kus sa oled oma asjad teinud, millest sa oled oma asjad teinud, kes need asjad sul õmmelnud on, kuidas see keskkonda mõjutab. "Mina teistmoodi lihtsalt ei teekski," kinnitas Aus.

Nordic Houses juhatuse esimees Argo Saul ütles element- ja moodulmajade ehituses on ettevõtte teadmised ja kogemused väga kõrged ja pigem ollakse maailmas suunanäitajad.

Ta nõustus väitega, et vastutustundlik ettevõtlus on see aspekt, mis viib ettevõtteid mitte üksnes Eesti tippu, aga ka maailma tippu. "Tahaks loota, et see nii on, ja praegu tundub, et selles suunas me liigume."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: