Aleksei Navalnõi mõisteti 3,5 aastaks tingimisi vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AP/Scanpix

Moskva Zamoskvoretšje kohus mõistis Venemaa opositsiooniaktivisti Aleksei Navalnõi kompanii Yves Rocher kohtuasjas kolmeks ja pooleks aastaks tingimisi vangi, tema vennale Oleg Navalnõile aga sama pika reaalse vanglakaristuse üldrežiimiga koloonias. Oleg Navalnõi võeti kohtus vahi alla.

Peale selle trahviti mõlemat kohtualust 500 000 rublaga. Kohtunik Jelena Korobtšenko otsuse kohaselt on vennad süüdi kompaniide Yves Rocher ja Mnogoprofilnaja Protsessingovaja Kompanija raha varguses ja kelmuse teel ning selle legaliseerimises, vahendas Interfaks..

Aleksei Navalnõi väljendas kohtus nördimust tema vennale mõistetud reaalse vangistuse üle.

"Mida te teete? See on mingi sigadus. Mille eest te ta istuma panete?" küsis ta.

Kohtualused seostavad endi kohtulikku jälitamist Aleksei Navalnõi poliitilise tegevusega ega ole endid süüdi tunnistanud.

Vendade kaitsjad lubasid otsuse peale edasi kaevata.

Peale selle rahuldas kohus Mnogoprofilnaja Protsessingovaja Kompanija tsiviilghagi vendade vastu enam kui 4 miljoni rubla suuruses summas.

Riiklik süüdistaja oli taotlenud Aleksei Navalnõile, arvestades team tingimisi vanglakaristust kompanii Kirovles kohtuasjas, kümneaastast, Oleg Navalnõile aga kaheksa-aastast vanglakaristust.

Kriminaalasi kelmuses ja rahapesus Aleksei ja Oleg Navalnõi suhtes alustati 2012. aastal. Uurimismaterjalide andmeil oli 2008. aastal Venemaa Posti filiaali asedirektori kohal olnud Oleg Navalnõi veennud kannatanuteks tunnistatud kompaniisid sõlmima postiteenuste lepingut Aleksei Navalnõi loodud firmaga Glavnoje Podpisnoje Agenstvo.

Uurijad kinnitavad, et see firma transporditeenuseid ei osutanud ega saanud neid osutada ning andis tellimused edasi teisele ettevõttele, mida juhtis Oleg Navalnõi tuttav ning mille teenused maksid vähem. Nende arvates osutati teenuseid kõrgendatud hindadega, mille tulemusel tekitati mõlemale firmale kahju.

Yves Rocher on teatanud, et ei ole vendade Navalnõide tegevuse tõttu kahju kandnud.

Vennad Navalnõid on endi süüd eitanud. Aleksei Navalnõi peab tema vastu alustatud kohtuasja poliitiliselt motiveerituks. Ta on varem öelnud, et "tööd jätkab sama õmblusmasin", mis oli käigus puidufirma Kirovles protsessis, milles ta süüdistatuna toodangu riisumises ja riigile kahju tekitamises tingimisi viieks aastaks vangi mõisteti.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: