Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erakonnad teevad valimisreklaami üha enam ka välismaal elavatele eestlastele

Foto: AFP/Scanpix

Valimiste eel on lisaks Eestile erakonnad hakanud ennast reklaamima ka mujal maailmas. Välismaal elavatest eestlastest saaks valida üle 70 000 inimese.

Kuna üha enam eestlasi on läinud välismaale elama, on hakanud ka erakonnad neile kampaanias panustama. Peamiselt lähenevad erakonnad väliseestlastele läbi sotsiaalmeedia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk ütles, et väliseestlastele on valimisteemalisi sõnumeid edastatud läbi Rootsi Eesti Päevalehe ja läbi sotsiaalmeedia erinevate väliseestlaste kommuunide kaudu.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Martin Helme sõnul on erakonna põhiline tegevus Soome suunal. "Me käisime juba sügisel Soomes osakonda asutamas ja me käisime nüüd uuesti veebruari alguses esinemas seal inimestele, oleme teinud nö tööd inimestega."

"Internet on see, mille kaudu Keskerakond välismaal elavate inimestega sidet peab. Ja teine viis, näiteks Soomes, on mitu raadiokanalit, mida eestlased kuulavad. Sinna on ka on Keskerakond reklaami ostnud," ütles Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Isamaa ja Respublica Liit on lisaks sotsiaalmeediale reklaaminud ennast ka väliseesti lehtedes. Lisaks on IRL saatnud ühe oma liikme lausa rahvusvahelisele tuurile.

IRLi liige Illimar Leppik von Wiren märkis, et erakond on sel valimistel väga palju panustanud, näiteks tema isiklikult lõpetas äsja 18 000 km pikkuse nö väliseesti tuuri, kus külastas Saksamaad, Belgiat, Rootsit, Ameerika Ühendriike, Kanadat ja Soomet.

Ka Vabaerakond on mõelnud rahvusvaheliselt ning osalenud Skype'i teel Toronto eestlaste valimisdebatis.

"Eestist lahkunute paremaks esindamiseks ja nende probleemide teadvustamiseks võiks Eesti hakata mõtlema selle peale, et meil oleks eraldi väliseesti valimisringkond, siis nende inimeste probleemid kostaksid Eesti poliitikas ka selgemini," ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Ainukesena teeb välireklaami Sotsiaaldemokraatlik erakond, kelle plakatid on väljas Helsingi tänavapildis.

"Me oleme pannud välja Helsingisse mõned välireklaamid, sest Helsingis ei ole see keelatud ja kui tõesti nii suurtest numbritest rääkida - 100 000 inimesest, siis seda vaatajaskonda peaks seal kõvasti jaguma," arvas SDE juhatuse liige Urve Palo.

Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektori Kersti Eesmaa sõnul jääb nende inimeste hulk, kes välisriikides valida saaks umbes 72 000 ringi ning kokku saab valida 40 välisesinduses.

"Aktiivsus on olnud suhteliselt väike. Kui võtame nüüd eelmised riigikogu valimised 2011. aastal, siis välisesindustest valis 2313 inimest," ütles Eesmaa.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: