Kohus mõistis eksriigikogulase Urbo Vaarmanni tingimisi vangi

{{1432194801000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tartu maakohus tunnistas endisest keskerakondlasest eksriigikogulase Urbo Vaarmanni süüdi soodustuskelmuses ja pistise andmises ning karistas teda tingimisi vangistusega ning mõistis temalt välja 30 000 eurot.

Kohus mõistis Vaarmannile (38) tingimisi kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele.

Karistuse hulka arvati kolm päeva, mille Vaarmann kandis ära 2012. aastal kinnipeetuna.

Käitumiskontrolli ajal peab Vaarmann hüvitama kuriteoga tekitatud kahjust 30 000 eurot.

Kohus tunnitas OÜ Puhkepesa süüdi soodustuskelmuses ja pistise andmises ning karistuseks mõisteti 30 000-eurone rahaline karistus. OÜ Avicia tunnistati süüdi soodustuskelmuses ja karistuseks mõisteti 15 000-eurone rahaline karistus.

Menetluskuludena peavad Vaarmann ja Puhkepesa tasuma 585 eurot ning Avicia 1401 eurot.

Samas kriminaalasjas esialgu süüdistuse saanud Oleg Kuzmini (44) ja Ülle Märsi (52) osas lõpetas kohus tänaste määrustega menetluse avaliku menetlushuvi puudumise tõttu põhjusel, et nende süü ei ole suur.

Taotluse kriminaalasja lõpetamiseks soodustuskelmuses süüdistatud Kuzmini ja pistise võtmises süüdistatud Märsi osas esitas Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marge Püss.

Tänase määruse järgi kohustub Kuzmin maksma riigituludesse 4000 eurot ja Märss 680 eurot. Menetluskuludena peab Märss tasuma lisaks 792 eurot. Nimetatud kohtumäärused ei ole vaidlustatavad.

Süüdistus

Süüdistuse järgi taotles Vaarmann OÜ Puhkepesa esindajana grupis koos Kuzmini ja OÜ Aviciaga ajavahemikus september 2010 – mai 2012 Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist (PRIA) pettuse teel toetust Jõgevamaal asuva hoone rekonstrueerimiseks ja kinnistule välisrajatiste ehitamiseks.

Pettus seisnes omafinantseeringu mittetasumises ja ehituskulude kõrgemana näitamises. Esitatud taotlus sai positiivse lahenduse, nimelt määrati taotlejale toetus summas ligi 600 000 eurot.

Uurimisandmeil nõustas taotlejat PRIA-le esitatud taotluse küsimustes sama ameti töötaja Märss, kes on saanud selles kriminaalasjas süüdistuse pistise võtmises. Süüdistuse järgi üritas Märss Vaarmanni palvel kiirendada toetuse osamakse väljamaksmist ning väljastas ametiseisundi tõttu teatavaks saanud informatsiooni toetuse menetlemise seisu ja väljamaksete tegemise tähtaja kohta.

Vastutasuna korraldati tema jaoks sünnipäevapidu ning süüdistatava sugulase korraldatava ürituse reklaam meediaväljaandes.

2011. aasta novembris maksti taotlejale toetuse osa summas ligi 100 000 eurot. Ülejäänud summa jäi välja maksmata seoses kriminaalmenetluse alustamisega.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: