Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uber peatab Prantsusmaal UberPOP-i tegevuse, kohtus nõutakse õigust edasi

Prantsuse Uberi juht Thibaud Simphal käesoleva aasta mais
Prantsuse Uberi juht Thibaud Simphal käesoleva aasta mais Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA firma Uber otsustas peatada oma rakenduse UberPOP tegevuse Prantsusmaal, kinnitas ettevõtte kohalik juht Thibaud Simphal ajalehele Le Monde.

Põhjuseks on asjaolu, et Prantsuse valitsuse hinnangul on tegu ebaseadusliku tegevusega ning viimasel ajal on võimud ettevõtte suhtes tugevat survet avaldanud. Samas on tegu endiselt rakenduse "peatamise", mitte lõpetamisega ning ettevõte jätkab nii kohtus kui ka mujal oma tegevuse õigustamist.

Simphal selgitas, et peamiseks põhjuseks tegevus peatada on see, et rakenduse kasutajate vastu on viimasel ajal sooritatud vägivallaakte (taksojuhtide poolt tehtud rünnakud - Toim.) ning ettevõtte jaoks on nende klientide turvalisus kõige olulisem. Ta rõhutas, et sammuga loodavad nad näidata Prantsuse võimudele, et nad on vastutustundlik firma, kes on valmis edasiseks dialoogiks.

UberPOP on rakendus, mis võimaldab eraisikutel oma sõidukites teistele eraisikutele veoteenust pakkuda. Samas nõuavad kehtivad Prantsuse seadused veoteenuse osutamiseks spetsiaalset litsentsi.

Uber on oma UberPOP rakendust Prantsusmaal arendanud hoolimata valitsuse vastuseisust ning see on riigis palju pingeid tekitanud. Oktoobris jõustus ka seadus, mis keelab teenused, mille käigus reisijad viiakse kokku litsentseerimata juhtidega. UberPOP on seaduse kohtusse edasi kaevanud ja väidab, et seadus annab litsentseeritud taksojuhtidele ebaõiglase eelise.

Prantsusmaal on UberPOP-i vastu algatatud juba 500 kohtuhagi. Samas on viimaste nädalate jooksul registreeritud umbes 100 juhtumit, kus UberPOP-i rakendust kasutavaid juhte või nende reisijaid on vihaste taksojuhtide poolt füüsiliselt rünnatud.

Prantsuse taksojuhid, kes peavad oma litsentsi eest maksma tuhandeid eurosid, on nördinud, sest väidetavalt on uus transpordirakendus nende sissetulekuid juba 30-40% vähendanud ning seda veel olukorras, kus valitsus nimetatud rakenduse kasutamist ei luba. Juunis toimusid mitmetes linnades taksojuhtide meeleavaldused, mis sageli ka vägivalda kaasa tõid.

Selle peale võtsid teema tõsisemalt päevakorda ka Prantsuse võimud - Uberi kontoris korraldati järjekordne läbiotsimine ja Simphal ning Uberi Lääne-Euroopa juht Pierre-Dimitri Gore-Coty peavad septembris süüdistatavatena kohtu ette astuma.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: