Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Töötukassa näeb üha paisuva reservi tõttu ruumi maksumäära langetamiseks

Mündid.
Mündid. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kuigi valitsus lõi mullu töötusmaksu määra lukku neljaks aastaks, tegi töötukassa nõukogu ettepaneku määra alates 2017. aastast langetada.

Kui varem on valitsus kehtestanud töötuskindlustusmakse määra aasta kaupa, siis 2014. aasta septembris otsustati, et neli aastat ehk aastani 2018 on määr 2,4%.

Töötukassa nõukogu tegi nüüd valitsusele ettepaneku jätta 2016. aastal töötuskindlustusmakse määrad samale tasemele 2015. aastaga, ehk töötajatele 1,6 % ja tööandjatele 0,8%.

Aastateks 2017 kuni 2019 tegi nõukogu ettepaneku langetada maksemäär 2,4%-lt 2,1%le, ehk töötajatele 1,4% ja tööandjatele 0,7%.

"Leidsime töötajate esindajatega ühiselt, et reservide kogumist on mõistlikum jätkata senisest rahulikumas tempos. Töötukassa reservid on piisavad ning nende kasvatamine nõnda suures mahus, üle 40 miljoni euro võrra aastas, ei ole kuidagi põhjendatud,” selgitas töötukassa nõukogu esimees Toomas Tamsar.

Ligi 700 miljonit reservis

2016. aasta lõpuks kasvab töötukassa varade maht prognoosi kohaselt 690,8 miljoni euroni.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli töötukassa netovara väärtus 610,3 miljonit eurot.

Käesoleva aasta lõpuks on töötukassa varade oodatav väärtus 648,8 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: