Agressiivsed herilased ründasid Glehni pargis koolilapsi

{{1442400902000 | amCalendar}}
Foto: Jean-Pierre Muller/AFP/Scanpix

Täna hommikul toimus Nõmmel Glehni pargis Nõmme gümnaasiumi tervisepäev, mille käigus pidasid algklasside lapsed võistlusmänge. Üritus tuli katkestada, kuna agressiivsed herilased ründasid lapsi.

Nõelata sai umbes kümme last, neist kaks väga tõsiselt. Lapsed viibisid koos õpetajatega Glehni pargi kujude läheduses, kui maapinnas olevast pesast välja lennanud herilased hakkasid lapsi ründama.

Nõelata said umbes kümme last, nendest kaks väga tõsiselt. Üks laps sai nõelata nõnda tugevalt, et ta ei olnud võimeline ise liikuma ning ta transporditi minema täiskasvanu süles.

Nõmme linnaosa vanema Tiit Teriku sõnul on tegemist väga tõsise olukorraga. "Glehni pargis käib iga päev väga palju inimesi ning selline olukord, et herilased seal massina ründavad, on meile teadaolevalt esmakordne," ütles Terik.

Linnaosa vanem nentis, et kuna herilastelt nõelata saamise tõttu on viimasel ajal mitmed inimesed üle Eesti tõsiseid tervisekahjustusi saanud, ei saa me kahjuks võtta ette muud, kui kõnealune herilaspesa likvideerida.

Täna herilasepesa likvideeriti. Herilaseohtu likvideerima tulnud spetsialist ütles "Aktuaalsele kaamerale", et sellise ründega puutub ta kokku esimest korda. Herilasepesadega on lasteaiad ja teised lasteasutused olnud tänavu kimpus üsna tihti.

Herilased ja mesilased võivad allergia korral olla üsna ohtlikud, selgitas lastehaigla allergoloogia osakonna juhataja Silvi Plado.

"Need inimesed, kes on allergilised mesilaste ja herilaste suhtes, nendel võib küll tekkida turse mitte ainult hammustuskohale, vaid üle keha koos lööbega ja sellega võib kaasneda ka hingamisraskus, nõrkus, minestamine, oksendamine. Siis tuleks kohe kutsuda kiirabi," rääkis Plado.

Plado sõnul ei esine selliseid reaktsioone küll tihti, kuid vanemad peaksid tema sõnul olema siiski tähelepanelikud ja hoidma lapsi herilasepesadest eemal.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: