Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reinsalu: kinnisvara omandamise julgeolekualased kitsendused tuleks üle vaadata

Foto: Postimees/Scanpix

Eilne ETV saade Pealtnägija tõi esile tõsiasja, et seadusest, mis peaks piirama välismaalaste võimalust Eestis suuri maatükke omandada, on lihtne mööda hiilida. Justiitsminister Urmas Reinsalu hinnangul tuleks seadust muuta nii julgeoleku kaalutlustel kui ka selleks, et maa kuuluks selle harijale.

"Pealtnägija" teatel piisab piirangust möödahiilimiseks sellest, kui välismaalane omandab Eestis registreeritud firma, mis siis vajalikus koguses maad ostab. Justiitsminister Urmas Reinsalu tõdeb, et nii see tõesti on ja tema hinnangul vajaks seadus täiendamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Justiitsminister Urmas Reinsalu hinnangul tuleks samuti kinnisvara omandamist puudutav seadusandlus üle vaadata. "Üle tuleks vaadata julgeolekualased kitsendused, mis puudutavad eelkõige Venemaa ja ka mõnede muude riikide kodanikke ja nende mõju all olevate juriidilisi isikuid - olgu nad Eestis registreeritud või mujal," ütles Reinsalu.

Lisaks sellele peaks Reinsalu sõnul kontrolli alla võtma Eesti strateegiliste objektide ümbruses olevad maatükid. Teisalt peaks riik ministri arvates toetama seda, et põllumajandusmaa kuuluks sellele, kes seda harib.

"Kindlasti saab siin võimalikke piiranguid kaaluda, aga need piirangud ei peaks lähtuma sellest, milline kodakondsus on selle maa omanikul, vaid sellest, et need tootjad, kes tegelikult seda maad harivad, võiksid olla selle omanikud," selgitas Reinsalu

Metsamaa puhul pole keskkonnaministeeriumi hinnangul oluline, millise riigi kodanikule see kuulub. Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Marku Lampi sõnul on metsamaa puhul reeglistik, kuidas seda majandada üpris selga ja see kehtib kõigile kodanikele.

"Seda ka välisriigi füüsilistele ja juriidilistele isikutele, sest keskkonnakaitseliselt ja metsamajanduslikult ei olegi väga oluline, mis riigist see omanik on," selgitas Lamp.

Maaeluministeeriumist öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et kõige tähtsam on see, et põllumaa kuuluks selle tegelikule harijale ja oleks aktiivses põllumajanduslikus kasutuses.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: