Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Inspektorid koos abilistega valvavad lõhejõgesid

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Lõhejõgedel käib praegu pidev valvamine ja piltlikult öeldes kassi-hiire mäng: inspektorid koos abijõududega on jõgede ääres, et kaitsta kudevaid lõhesid röövpüüdjate eest, röövpüüdjad omakorda varitsevad sobivat hetke, et keelatud aga ihaldatud saaki kätte saada.

"Lõheliste kudeaeg on pingeline nagu alati. Kui röövpüük pannakse toime sekunditega, siis röövpüüdja tabamiseks võib kuluda tunde,“ ütles keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektor Aare Pai. Nii oli näiteks Keila jõel, kus inspektorid tabasid pärast mitmetunnist valvamist juba varasemast tuntud röövpüüdja.

"Ööpäevaringne kohalolek kõigil lõhejõgedel ei ole võimalik, aga võib öelda, et järelevalve on muutunud järjest operatiivsemaks ja tõhusamaks. Püüame järelevalvega katta neid alasid, kus kaitse on kõige vajalikum ja röövpüüdjate surve tuntav. Sellel pingelisel perioodil tulevad kalakaitseinspektoritele appi teiste valdkondade ja maakondade inspektorid ning politsei. Oluline panus tuleb Kalastajate Seltsilt, kelle liikmed aitavad jõgede ääres valvet pidada, nii nagu ka möödunud aastal,“ selgitas Pai.

Jõgede kallastele koguneb huvilisi, kes soovivad lihtsalt vetemängu ja lõhede liikumist jälgida. Paljudel on siiski muud mõtted, sest nn loodushuvilistel on kaasas varustus, mida loodusvaatluseks vaja ei lähe. Näiteks leiti Lääne-Virumaal kontrollimise käigus ühest autost puidust varrega västar ja tühi kast, autojuhil endal olid jalas pikad kalamehekummikud. Õigusrikkumist seekord ei tuvastatud, aga kontroll on vajalik, et rikkumisi ära hoida.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: