Uurimisrühm: tuvastasime MH17 allatulistamisega seotud Vene sõjaväelased

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>

Hollandi võimud kavatsevad põhjalikult uurida ajakirjanike ja kodanikuaktivistide rühma Bellingcat koostatud raportit, mis käsitleb Malaysia Airlinesi reisilennuki allatulistamist Ida-Ukrainas 2014. aasta suvel.

Prokuratuuri andmetel väidetakse Bellingcati poolt, et nad on selgitanud välja 20 Venemaa sõjaväelast, kelle üksus kasutas Buk-raketisüsteemi, millega lend MH17 alla tulistati, vahendas Yle.

Bellingcat hangib oma informatsiooni sotsiaalmeediast ja avalikest allikatest.

Hollandi prokuratuuri pressiesindaja Wim de Bruin märkis, et raport esitati neile pärast jõulupühi.

MH17 tulistati Ida-Ukraina kohal alla 2014. aasta 17. juulil. Hukkusid kõik lennuki pardal olnud 298 inimest.

Kui Ukraina ja lääneriigid on öelnud, et lennuki hävitanud rakett tulistati välja Kremli-meelsete võitlejate territooriumilt, siis nn separatistid ja Moskva süüdistavad katastroofis Ukraina relvajõude.

Oktoobris avaldatud Hollandi ohutusameti (OVV) raporti kohaselt tabas lennukit raketisüsteemi Buk rakett, mis tulistati välja 320 ruutkilomeetri suuruselt alalt Ida-Ukrainas. Milline konflikti osapool aga konkreetset tulistamiskohta kontrollis, raportis ei öelda, sest sellisteks järeldusteks pole OVV-l mandaati. Nimetatud küsimusele peab vastuse andma hetkel veel kestev kriminaaluurimine, mida juhib Hollandi prokuratuur.

Prokuratuuri teatel tutvustab rahvusvaheline uurimisrühm oma uurimistulemusi käesoleval aastal. Uurijatel on ka nimekiri "huvi pakkuvatest isikutest", kuid ühtegi nime pole veel eraldi välja toodud.

Prokuratuuri kinnitusel on ohutusameti raport nende uurimistulemustega kooskõlas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: