Kiiev nõuab Venemaalt 13 krimmitatarlase vabastamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Krimmitatarlastest meeleavaldajad 2015. aastal Lvivis
Krimmitatarlastest meeleavaldajad 2015. aastal Lvivis Autor/allikas: Yuriy Dyachyshyn/AFP/Scanpix

kraina välisministeerium nõuab, et Venemaa vabastaks otsekohe 13 Ukraina kodakondsusega krimmitatarlast.

"Ukraina välisministeerium on sügavas mures Venemaa okupatsioonijõudude tatarlastevastase tegevuse pärast Krimmi autonoomses vabariigis, mille tagajärjeks on massilised seadusvastased läbiotsimised 13 Ukraina kodaniku, krimmitatari rahva esindaja kodudes ja ja nende kinnipidamine 11. ja 12. veebruaril 2016," seisis Ukraina välisministeeriumi reedeses avalduses.

Välisministeerium märkis, et "Venemaa Ukraina-vastase relvastatud agressiooni tulemusel oma kodumaal okupatsioonivõimude pantvagideks muutunud inimeste õiguste ja vabaduste rikkumisega kordab Kreml 1930. aastate kohutavaid Nõukogude repressioone, samuti 1944. aastal aset leidnud krimmitatarlaste genotsiidi."

"Eriti tülgastav on, et Kreml püüab krimmitatari rahva hävitamist peita terrorivastase võitluse sirmi taha. Nõuame Venemaalt Ukraina kodanike poliitilise represseerimise kohest lõpetamist ning seadusevastaselt kinnipeetute vabastamist," seisis avalduses.

Ukraina välisministeerium pöördus ühtlasi maailma demokraatliku avalikkuse poole üleskutsega avaldada Venemaale survet, "sest täna okupeeritud Krimmis toimuv ei ole mitte ainult jõhker rahvusvahelise õiguse rikkumine, vaid väljakutsuv hoolimatus kõikide üldinimlike väärtuste suhtes."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: