Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EKRE kodulehekülg saadab koju pagulasi, keda Eestis ei ole

EKRE kodulehekülg tahab koju saata pagulased, keda Eestis ei olegi.
EKRE kodulehekülg tahab koju saata pagulased, keda Eestis ei olegi. Autor/allikas: EKRE kodulehekülg

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kodulehel seisab suurelt, et tuleb 553 pagulast koju saata, keda aga Eestis polegi.

Ehkki ükski Süüria sõjapõgenik ehk kvoodipagunik pole Eestisse veel ümber asunud, teatab EKRE kodulehekülg, et 553 põgenikku tuleb koju tagasi saata. See info seisab erakonna avalehe jaluses kõrvuti muude erakonna jaoks oluliste faktidega: palju on erakonnas liikmeid, palju toetajaliikmeid ning mitu koosolekut on peetud.

Küsimusele, millistest pagulastest käib jutt, kui Eestis veel ühtki pagulast ei ole, ägestus EKRE esimees Mart Helme silmnähtavalt: "Ahah, nüüd hakkab siis propagandarünnak! Meie kvoot on 0!"

Helme ei nõustu, justkui jätaks nende kodulehekülg mulje, nagu elaks Eestis 553 pagulast, kes tuleb nüüd koju saata. "See ei jäta seda muljet. See jätab selle mulje, et me ei tahagi neid siia!" väitis Helme ERR-i uudisteportaalile.

EKRE esimeest häiris ka Euroopa Liidu äsjane kokkulepe Türgiga, mille järgi iga mittesõjapõgenikust migrandi vastu kohustutakse vastu võtma üks Türgis resideeriv Süüria sõjapõgenik.

"Me ei ole nõus sellega, et lepiti kokku potentsiaalne viisavabadus Türgiga, kus elab 77 või 78 miljonit inimest ja kes ei saa ise oma inimestega hakkama. Me ei ole nõus, et ühe põgeniku vastu tuleb üks süürlane vastu võtta. Me ei arva, et nad peaksid Euroopasse tulema," rõhutas Helme.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: