Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Välisministeerium: ükski eestlane ei ole teadaolevalt Brüsseli plahvatustes viga saanud

{{1458643276000 | amCalendar}}

Välisministeeriumi pressikonverentsil kinnitati, et praegu ei ole teada, et ükski eestlane oleks lennujaama või metrooplahvatustes saanud viga või hukkunud. Välisministeerium palub kõigil Brüsselis viibivatel eestlastel endast ja oma olukorrast teada anda.

Välimisministeerium palub endast teada anda aadressil: [email protected] või Eesti saatkonna telefoninumbril 77 90 07 55. Rohkem infot leiab ministeeriumi Belgia lehelt. Brüsselis olijad võivad endast teada anda ka välisministeeriumi veebikonsuli kaudu Facebookis

Ministeerium hindab eestlaste kogukonda Brüsselis 2000 inimese suuruseks. Kuna telefonitsi ei ole võimalik Brüsselis lähedastega kontakti saavutada, kogub ministeerium infot ka selleks, et Eestis olevatele lähedastele infot vahendada.

Välisministeeriumi asekantsleri Annely Kolgi sõnul on ministeeriumis kokku pandud kriisimeeskond, kes iga tunni tagant koguneb ning otsustab uue info põhjal, kas näiteks oleks vajalik korraldada üldine eestlaste evakueerimine Brüsselist.

Ministeerium soovitab kõikidel Brüsselis viibivatel eestlastel jääda siseruumidesse ja järgida Belgia ametivõimude juhiseid.

Nordica on teatanud, et kasutab Brüsseli lennujaama asemel Amsterdami lennujaama ja käivitab vajadusel lisalennud Eestisse. Praegu ei ole loodud bussidega reisimise võimalust Brüsselist Amsterdami, kuid selle nimel tegutsetakse, et kõik, kes soovivad Brüsselist koju naasta, saaksid seda teha.

Tänahommikune Tallinnast Brüsselisse teel olnud Nordica lend JP7175 suunati Brüsseli lennujaama asemel Liège'i lennujaama Ida-Belgias.

Tallinna lennujaama turundusdirektor Eero Pärgmäe märkis, et tühistatud on ka täna õhtul ja homme hommikul plaanitud lennud Brüsselisse.

Lennufirma võtab vastu kõnesid numbril 6642200, kust saab infot ka lennupiletite vahetamise ja lisandunud liikluse osas.

Siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort selgitas, et praegu on Eestis tõstetud turvataset vabade patrullide arvelt. Lisaks on juba alates novembris toimunud terrorirünnakutest Pariisis käimas projekt Soome ja Rootsi ametikaaslastega, et suurendada ühiselt turvataset sadamates. Koort rõhutas, et ohutase Eestis tõusnud ei ole.

"Tuleb arvestada, et lähiajal on Euroopas lennuliikluse olukord segasem kui varem," märkis Koort. Inimestel tuleks valmis olla kõrgendatud turvakontrollideks, mis tähendab suuremat ajakulu lennujaamades. Lisaks Brüsselile võib rohkem aega kuluda ka Hollandi, Prantsusmaa ja Saksamaa lennujaamades. "Regioonis toimuvat tuleb jälgida tervikuna," märkis Koort.

"Suure tõenäosusega näeme me mitmetes lennujaamades lähema aasta jooksul check in-ile eelnevaid turvakontrolle," ütles Koort.

Pressikonverentsil osalesid välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk, siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort, välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Kersti Eesmaa ja Tallinna lennujaama turundusdirektor Eero Pärgmäe.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: