Forum Cinema üle 700 000 euro suurune nõue oma eksjuhi vastu läheb uueks arutamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Riigikohus saatis Forum Cinemas AS-i 722 963 euro suuruse nõude oma eksjuhi Aldo Tammsaare vastu uueks arutamiseks Harju maakohtule.

Riigikohus leidis, et kuna kohtud Forum Cinema kahju hüvitamise nõudeid sisuliselt ei hinnanud ja riigikohus hagi aluseks olevaid asjaolusid ja tõendeid ise hinnata ei saa, siis peab maakohus asja uuesti vaagima.

Forum Cinema nõudis Tammsaarelt algselt 5,5 miljonit eurot, kuid on seda nõuet kohtumenetluse jooksul kaks korda vähendanud kuni praeguse 722 963 euroni.

Tammsaar oli 1997. aasta 24. märtsist kuni 2012. aasta 1. juunini Forum Cinema juhatuse liige.

Ettevõte hinnangul oli Tammsaar teinud oma ametisoleku ajal ettevõttele kahjulikke tehinguid ehk sõlminud 2012. aasta 10. mail Hobujaama Parkla OÜ-ga 10-aastase üürilepingu Hobujaama 5 hoone keldrikorrusel asuva parkla suhtes, mille üüriks oli 30 protsenti parkla käibest.

Samuti pole Forum Cinema rahul, et Tammsaar sõlmis OÜ-ga Kinocandy kommipoe ja mahlabaari ruumide 10-aastase üürilepingu, mistõttu lõpetas neis ruumides varem Forum Cinemale kuuluv ettevõte.

Forum Cinema kinnitusel on Hobujaama Parkla ja Kinocandy Tamsaarega seotud äriühingud ja nendega on seotud tema lähedased.

Forum Cinemas märkis, et Tammsaar ei teavitanud nõukogu neist tehingutest ja need ilmnesid alles pärast tema ametist lahkumist tehtud auditi käigus.

Harju maakohus jättis mullu 10. juunil Forum Cinema hagi rahuldamata ning mullu 30. oktoobril jättis maakohtu otsuse muutmata ka Tallinna ringkonnakohus, mistõttu Forum Cinema vaidlustas otsused riigikohtus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: