Nordica lõpetab koostöö Adriaga ning uueks partneriks on Poola LOT ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1478261476000 | amCalendar}}
LOT-i juhid Regional Jeti ühisettevõtte asutamisel Tallinnas. Keskel tegevjuht Rafal Milczarski.
LOT-i juhid Regional Jeti ühisettevõtte asutamisel Tallinnas. Keskel tegevjuht Rafal Milczarski. Autor/allikas: ERR

Riigile kuuluv lennufirma Nordica lõpetab koostöö Sloveenia lennufirmaga Adria Airways ning uueks partneriks saab Poola lennufirma LOT, mis ostab ühtlasi ära 49% Nordica tütarfirmast Regional Jet.

Regional Jet on Nordica üksus, mis haldab lennulube ja sertifikaate ning tegeleb lennutegevuse igapäevase opereerimisega. LOT-i tegevjuht Rafał Milczarski ütles täna pressikonverentsil, et poolte kokkuleppel ei avaldata tehingu hinda.

Nordica ja LOT alustavad koostööd 19. novembrist ning see sisaldab ühelt poolt ühist kommertsplatvormi ja piletimüügisüsteemi, samuti liinikoodide jagamist.

Teisalt hakkab Nordica LOT-ile pakkuma oma teenuseid regionaalsete lendude opereerimisel. Esimeseks uueks liiniks, mille teenindamist Nordica lähikuudel alustab, on Stockholm-Varssavi.

Nordica kinnitas, et lennuteenuste ekspordi suurenemisel lisandub lähema aasta jooksul ettevõtte lennukiparki kolm lennukit ja luuakse üle 70 töökoha. Nordica juht Jaan Tamm toonitas, et Nordica on väike lennufirma ning ellujäämiseks tuleb kasvada.

Nordica senine koostööleping Adria Airwaysiga oli sõlmitud aastaks võimalusega seda veel ühe aasta võrra jätkata.

"Nordica kui ettevõtte käivitamise etapp sügisel sai läbi ja otsustasime, et lepingu jätkamise võimalust me ei kasuta. Tänan Adria Airways’i juhtkonda senise hea koostöö eest, sest paljuski tänu neile saime oma ettevõtte kiiresti toimima," ütles Tamm.

Tamme sõnul näitab LOT-i otsus tulla Regional Jeti osanikuks, et nad võtavad koostööd Nordicaga tõsiselt ja näevad selles pikaajalist partnerlust, mitte lühiajalist projekti.

Nordica äriarenduse juht Sven Kukemelk, kes asub tööle Regional Jeti juhina, ütles, et koostöö LOT-iga tähendab seda, et eestlastel on võimalik lennata läbi Varssavi hub'i nii Põhja-Ameerikasse kui Aasiasse.

"Kõige tähtsam on see, et LOT on kindel oma valikus ja tuleb kaasomanikuks. Regional Jet on osa LOT-i perest, me mõlemad oleme huvitatud sellest, et muuta Regional Jet paremaks."

Turismifirmade liit märkis tänast uudist kommenteerides, et Nordica partnerivahetus on hea uudis, sest eestlased saavad endale kiiremad lennuühendused, mida LOT läbi Varssavi pakub.

"Põhja-Ameerika ja Aasia sihtkohtade vastu on eestimaalastel viimastel aastatel huvi tuntavalt kasvanud ning nüüd on need kohad veelgi paremini kättesaadavad," ütles liidu peasekretär Mariann Lugus. "Lisaks tähendab leping LOTiga koostöö jätkumist Star Alliance’ga, mis on rahvusvaheline kvaliteedimärk ning mille boonuspunkte saavad reisijad südamerahuga edasi koguda."

Nordicast pileti ostnud reisjatele uue strateegilise partneri kaasamine muudatusi kaasa ei too. Kõik plaanitud lennud toimuvad ja lennugraafikud ei muutu. Nordica koostöö Adriaga jätkub senises formaadis veel kaks nädalat ja selleks perioodiks ostetud piletid jäävad kõik samaks.

Nendele lendudele, mis algavad 19. novembrist, muudetakse piletid reisifirmade või online-piletimüügikeskkondade poolt tasuta LOTi piletiteks.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: