Lõuna-Korea prokuratuur otsis taas läbi Samsungi peakorteri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Lõuna-Korea prokuratuur otsis läbi tehnoloogiaettevõtte Samsung peakorteri. Samuti otsiti läbi riigi suurima pensionifondi kontor.

Uudisteagentuuride teatel uurib prokuratuur eelmisel aastal aset leidnud Samsungi ja Cheil Industries ühinemistehingu õiguspärasust, vahendasid ERR-i teleuudised.

Oponentide hinnangul olid ühinemise tingimused Samsungi asutajaperekondadele liiga helded ja kahjustasid väikeosanike huve.

Skandaaliga on seotud president Park Geun-hye usaldusisik Choi Soon-sil, keda süüdistatakse mõjuvõimuga kauplemises ning ettevõtetelt ja organisatsioonidelt raha välja pressimises.

Presidendil oli tema valitsuse endasse haaranud korruptsiooni ja mõjuvõimuga kauplemise skandaalis arvestatav roll, ütlesid prokurörid pühapäeval Parki usaldusisikule ja kahele endisele abile süüdistusi esitades.

"Seni kogutud tõenditele toetudes leiame, et president etendas paljudes kolmele isikule esitatud süüdistustes arvestatavat kaasosalise rolli," ütles uurimist juhtiv prokurör Lee Young-ryeol.

"Presidendi immuniteedi tõttu, mida näeb ette põhiseaduse paragrahv 84, ei saa me talle süüdistust esitada. Erijuurdluspeakorter jätkab sellele hinnangule toetudes tööd uurimise läbiviimiseks presidendi suhtes," lausus Lee.

Ehkki põhiseadus ei luba presidendile süüdistust esitada, on tema tegevuse suhtes uurimise läbiviimine Lõuna-Koreas lubatud.

Park on esimene Lõuna-Korea president, keda ametiajal seoses kriminaalasjaga üle kuulatakse. Korruptsiooniskandaal on toonud Souli tänavatele sajad tuhanded meeleavaldajad, kes nõuavad riigipea tagasiastumist. Opositsioon kaalub presidendi tagandamist.

Parki ametiaeg lõpeb 2018. aasta veebruaris.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: