Eesti pole veel otsustanud hübriidohtude keskuses osalemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti lipp Narva linnusel
Eesti lipp Narva linnusel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuna tuleval aastal Soomes tegevust alustava hübriidohtude oivakeskuse lõplik kontseptsioon ja selles osalemise tingimused pole veel selgunud, pole ka Eesti otsustanud,kas ja mil moel keskuses töös osaleb.

"Soome algatus on oluline, osaleme aktiivselt nii Soome kui ka teiste partneritega oivakeskuse asutamise aruteludes. Keskuse lõplik kontseptsioon ja osalemise tingimused ei ole selgunud. Seetõttu ei ole Eesti veel otsustanud, millised on meie võimalused keskuse töös osaleda," ütles BNS-ile riigikantselei koordinatsioonibüroo juht Kristjan Prikk.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja ütles samuti, et Eesti ei ole veel otsustanud keskusega liituda, kuid seda võimalust analüüsitakse, lähtudes keskuse tulevastest ülesannetest ja Eesti suutlikkusest panustada. Ta lisas, et oivakeskuse idee on alles algusjärgus.

Eelmise nädala neljapäeval leidis aset esimene kohtumine, kus Soome tutvustas oma ettepanekut rahvusvahelise hübriidohtudega tegeleva keskuse loomiseks lähemalt. Ideega tutvumiseks võttis kohtumisest osa välisministeeriumi esindaja.

Ajaleht Helsingin Sanomat väitis esmaspäeval, et Eesti on üks hübriidohtude oivakeskusega liitujatest. Lehe väitel hakkavad keskuse töös lisaks Soomele osalema Ameerika Ühendriigid, Prantsusmaa, Saksamaa, Ühendkuningriik, Eesti, Läti, Leedu, Hispaania, Rootsi ja Poola.

Tuleval aastal tegevust alustav keskus hakkab paiknema Soome pealinnas.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: