Sisekaitseakadeemia loobub Muraste piirivalvekoolist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR
ERR Autor/allikas: ERR

Sisekaitseakadeemia annab Muraste piirivalvekooli üle Riigi Kinnisvara AS-ile (RKAS), kuna sellel pole piisavalt rakendust, et kompeksi ülalpidamine end ära tasuks.

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik ütles esmaspäeval ERR-ile, et Murastes jätkab esialgu teenistuskoerte kool, kus on tööl kaheksa inimest, neist mitmed osalise koormusega. "Eks edaspidi vaatab, kus ja kuidas koertekool edasi tegutseb," sõnas Raik.

Ta märkis, et koerte treenimine toimub niikuini üle Eesti, üks osa koolitusi toimub auditooriumis, samuti treeninguplatsidel ja väga suuresti lihtsalt vabas looduses. Murastes on koertel treeningumaja, kus asuvad ka kuudid, harjutusväljak, veterinaarpunkt ja kõik muu vajalik. Seal olevate koerte arv varieerub suuresti.

Raik ütles, et palju sisekaitseakadeemia hakkab RKAS-ile Muraste kompleksi eest tasuma on lahtine, esialgu on juttu olnud püsikulude katmisest. Muraste kompleksi vastu on huvi tundnud Kaitseliit, kuid Raiki sõnul käiks selle üksinda ülalpidamine Kaitseliidule ilmselt rahaliselt üle jõu.

Sisekaitseakadeemia otsustas kevadel, et neile piisab edaspidi vaid akadeemia kinnistust Tallinnas Kase tänaval ning politsei- ja piirivalvekolledžist Paikusel. Murastest, kus praegu õpetatakse tulevasi piirivalvalvureid, tuleb loobuda.

Sisekaitseakadeemia kavandab Tallinnasse Kase tänavale uus peahoone ehitamist. Krundil olevad lagunemisohtlikud ja ebafunktsionaalsed majad on plaanis lammutada. Ehituseks taotleb akadeemia raha Euroopa Liidu kõrghariduse edendamise meetmest ASTRA. Uude nüüdisaegsesse ja energiasäästlikku peahoonesse on sisekaitseakadeemia soovinud tulevikus koondada enamiku õppetööst.

Uue valitsuse koalitsioonilepe näeb ette aga sisekaitseakadeemia kolimist Narva.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: