Eesti sai Soomest juurde kaks piirivalvekoera ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Eesti korrakaitsejõud on kaheksa jala võrra rikkamad. Kolmapäeval astusid Soome laeva pealt maha soomlastest vennad Ego ja Elek, kes suunduvad Eestimaa eri otstesse piiri valvama.

Üks Soomest toodud koertest tahtis vähemalt esialgu saada hoopis operaatori koeraks, aga Eesti riigi raha eest ostetud Ego hakkab koos Lõuna prefektuuri vanemkoerajuhi Ain Mangelsooga Värskas valvama Eesti-Venemaa piiri, kodus ootab Egot ees juba vanem teenistuskaaslane.

"Vana koer on 7-aastane, tema on 7-nädalane, nii et sobivad kokku küll," tähendas Manglesoo.

Korrakaitsesse sobivaid kutsikaid pole lihtne leida, need koerad on pärit Lõuna-Soomes Forssas asuvast kennelist, kuhu Eestisse varem kutsikaid toodud pole. Ego ja Eleki vanemad on piirivalves ja militaarpolitseis töötavad koerad

Politsei- ja piirivalveameti relvastuse ja erivahendite grupi juhtivametnik Tõnu Tänav lausus, et sooviks on saada selliseid koeri, kellel on olemas kindel taust, kelle vanemad on töötanud tööliinis, ehk siis piirivalves, politseis, sõjaväes. "Esmaspäeval lähevad kutsikad juba kooli, esialgu küll alles sotsialiseeruma."  

Toimetaja: Indrek Kuus



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: