PERH-i eksjuht asub tööle Medicumi juhatuse esimehena ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tõnis Allik ERR
Tõnis Allik ERR

Altkäemaksu võtmises süüdistatav Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) eksjuhit Tõnis Alliku asub alates 5. detsembrist asub tööle Eesti suurima tervisekeskuse AS Medicum juhatuse esimehena.

Senine Medicumi juhatuse esimees Jaanus Vool asub ettevõtte nõukogu liikmeks, teatas Medicum. "Hindan Tõnis Alliku teadmisi ja kogemusi väga kõrgelt ning mul on kindel tunne usaldada juhiohjad just tema kätesse,” ütles Medicumi üks asutajaid Vool.

Ta kinnitas ühtlasi, et asub detsembrist ettevõtte nõukogu liikmeks ning jätkab seal oma igapäevast tööd arendusprojektide juhtimisel. “Tõnis Allik on meie meeskonnale väga tugev täiendus, kellelt ootame uut arengutõuget nii organisatsiooni juhtimises kui koostöös haigekassa, ministeeriumi ja tervishoiu partneritega,” lisas Vool.

“Medicum on väga huvitav väljakutse, kuna tegemist on kõige ehedama näitega sellest, et esmatasandi ja eriarstiabi koostöö nö ühe katuse all on hästi toimiv ja tagab patsiendile parima ravitulemuse,” ütles Tõnis Allik Medicumi teatel.

Tõnis Allik (48) töötas viimased 13 aastat PERH-i juhatuse esimehena, varasemalt on olnud ta ametis rahvusvahelises konsultatsioonifirmas Deloitte & Touche, Eesti Energias ja kommivabrikus Kalev.

Prokuratuur süüdistab Tõnis Allikut altkäemaksu võtmises, mille vastutasuna tagas ta aastate jooksul olla PERH-i toitlustajaks osaühingul P. Dussmann Eesti OÜ. Allik on öelnud, et algatatud kriminaalasjas ta endal süüd ei näe. Kohus hakkab asja arutama aprillis.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: