Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EELK võttis Narva Aleksandri uue koguduse enda koosseisu

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) kirikukogu võttis vastu järgmise aasta 1,45 miljoni euro suuruse eelarve. Samuti sai koguduse õigused Narva Aleksandri uus kogudus.

Kirikueelarve järgmiseks aastaks uusi proriteete ei sea, ütles peapiiskop Urmas Viilma "Aktuaalsele kaamerale".

Jätkuvalt pööratakse tõsisemat tähelepanu usuteaduse instituudile, mille põhiülesanne on valmistada ette vaimulikke ja koguduste töötegijaid.

Peapiiskopi sõnul on viimastel aastatel pööratud rohkem tähelepanu ka diakoonitööle.

"Me oleme väga keerulises olukorras ja peame oma püksirihma pingutama. See tähendab seda, et me oma prioriteete ümber ei hakanud sõnastama. Me oleme püüdnud hoida seda taset, mis meil hetkel on. See tähendab seda, et me keskendume oma allasutustele ja valdkondadele," selgitas Viilma.

Väiksematel kogudustel ei piisa tihtipeale annetustest, et oma vaimulikule palka maksta. Selleks saavad nad raha solidaarsuskassast ehk elatakse suuremate ja jõukamate koguduste toel.

Kirikukogu otsutas võtta luterikiriku koosseisu vastasutatud Narva Aleksandri koguduse.

"Inimeste mõttes on see kogudus olemas olnud ka enne Narva Aleksandri koguduse pankrotistumist, aga kuna kogudus juriidilise isikuna on pankrotis, on vaja luua uus kogudus, et need inimesed saaksid ikkagi uues koguduses oma kirikuliikme tegevust jätkata. Selleks me võtame EELK-sse vastu juba septembris asutatud Narva koguduse ja saame alustada puhtalt lehelt," ütles Viilma.

Peapiiskopi sõnul on asutamisel mitu päris uut kogudust, näiteks Lasnamäel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: