Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Põlvamaa kolm omavalitsust tahavad moodustada uue Kanepi valla

Foto: Kippi70/Wikimedia Commons

Põlvamaa kolm omavalitsust, Kanepi, Valgjärve ja Kõlleste vald kiitsid ühisvolikogul heaks kolme valla ühinemislepingu.

Uue omavalitsuse nimeks saab Kanepi vald, see on pea 525 ruutkilomeetrit suur ning ning hetkeseisuga elab seal 4908 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi vastloodud omavalitsuses jääb haldusreformi seaduses ette nähtud 5000 elanikust puudu 92 inimest, ei kardeta kohapeal, et uus omavalitsus muutub sundliidetavaks. Ühelt poolt on just ühinenud kolmes omavalitsuses käimas aktiivne elanike kampaania ning teisalt loodetakse kohapeal, et valitsus teeb neile elanike arvu puhul erandi.

"Valitsuse otsustest võib välja lugeda ka ühte asja, et kui valitsus võtab selle dokumentatsiooni vastu, siis ta teeb kaalutletud otsuse. Ja meie oleme põhjendanud oma kaalutletud otsust just sellega, et see seltskond, kes on tekkinud kunagi Kanepi kihelkonnana ja kes on täna kolm valda, see on kunagi olnud üks, tal on olnud üks kirikkond, üks külakond, täna tuleb üks vald. Me leiame, et see on õiglane ja ma arvan, et valitsus peaks austama niisugust otsust," selgitas Kanepi vallavolikogu esimees Arno Kakk.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: