Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ivanka Trump võtab osa esimese leedi ülesandeid enda kanda

Donald Trump koos tütar Ivankaga.
Donald Trump koos tütar Ivankaga. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendiks valitud Donald Trumpi tütrel Ivanka Trumpil saab oma isa administratsioonis olema tähtis roll, sest tema kanda jääb osa harilikult esimesele leedile antavatest ülesannetest.

Valges Majas on oma koht ka Trumpi abikaasal Melanial, kuid Ivankast saab allika teatel Washingtonis külaliste võõrustaja ja nõunik, kes aitab oma isa näiteks peretoetuste ja kliimamuutuste küsimustes, vahendas CNN.

"Ivanka ülesannete osas ei ole veel otsuseid tehtud," ütles Trumpi pressiesindaja Hope Hicks.

Praegusesse USA esimese leedi kabinetti Valge Maja idatiivas kavandavad Trumpi üleminekuabid allikate sõnul presidendi perekonna ametiruume.

Teada ei ole ka seda, milline roll on Ivanka abikaasal, kirjastajal ja ärimehel Jared Kushneril, kuid allikate andmetel saab ta ilmselt endale kabineti läänetiivas. Kushneril oli tähtis osa ka valimiskampaanias, sest ta oli koos Trumpi kolme täiskasvanud lapsega üks tema peamisi nõuandjaid.

Trump on varem öelnud, et Donald Jr ja Eric võtavad enda kanda tema äride juhtimise, Ivanka ja tema abikaasa kolivad aga Washingtoni ja hakkavad tööle valitsuse juures.

1967. aastal vastu võetud seadus ei luba avalikul teenistujal oma sugulasi palgata ning ehkki Kushner ei ole tulevase presidendi veresugulane, vaid väimees, on seaduses välistatud ka sellist sorti sugulase palkamine.

Siiski on seaduses auk, mis võimaldab sellest mööda minna. Nimelt ei tohi sugulasi võtta palgale, kuid Trump saab Ivanka ja tema abikaasa ilma palgata tööle võtta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: